Starptautiskā muzeju diena Dabas muzejā

Starptautiskajā Muzeju dienā, 18. maijā, no 11:00 līdz 16:00 aicināti apmeklēt Dabas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas, izstādes un nodarbības bez maksas! Lai muzeja apmeklējumu šajā dienā padarītu īpašāku, muzeja speciālisti ir sagatavojuši dažādus interesantus, izglītojošus un aizraujošus pasākumus.

Starptautiskajā Muzeju dienā, 18. maijā, no 11:00 līdz 16:00 aicināti apmeklēt Dabas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas, izstādes un nodarbības bez maksas! Lai muzeja apmeklējumu šajā dienā padarītu īpašāku, muzeja speciālisti ir sagatavojuši dažādus interesantus, izglītojošus un aizraujošus pasākumus.

Ekspozīcijā – dabas izziņu istabā «Par Zemi, Sauli un mums» 6. stāvā Dabas muzeja speciāliste Eleonora Zuimača 11:00, 12:30 un 14:00 vadīs interaktīvas nodarbības ģimenēm «Kā izprast likumsakarības dabā», kuras ļaus uzzināt, kāpēc pasaule ap mums ir tik dažāda, bagāta un krāšņa. Savukārt Antropoloģijas ekspozīcijā 5. stāvā muzeja speciāliste Aili Marnica 12:00, 13:30 un 15:00 vadīs augu un dzīvnieku demonstrējumus «Latvijas mežu vēsture pēc leduslaikmeta», kuros apmeklētājiem būs iespēja plašāk uzzināt par mežiem, kas klājuši mūsu teritoriju senajos laikos, to iemītniekiem zvēriem, medniekiem un medīšanas metodēm.

Izstādē «Latvijas bruņrupucis un tā svešzemju radinieki» 1. stāva zālē ir aplūkojama daļa no Dabas muzeja plašās bruņrupuču bruņu kolekcijas. Šī izstāde iepazīstina ar 2013. Gada dzīvnieku – Eiropas purva bruņrupuci Emys orbicularis. Savukārt izstādē «Mans putns», kas ir apskatāma Zooloģijas ekspozīcijā 3. stāvā, ir aplūkojamas 133 bildes, kas šā gada foto konkursā tika novērtētas visaugstāk un ieguva žūrijas atzinību.

Jaunāko klašu skolēniem esam sagatavojuši trasīti «Mazais meža dīvainītis» ar aizraujošiem uzdevumiem un jautājumiem, to būs iespējams saņemt 1. stāvā pie muzeja administratores. Lai atrastu atbildes, nepieciešams rūpīgi apskatīt muzeja ekspozīcijas, tāpēc šajā aktivitātē aicinām piedalīties visu ģimeni, jo ar tās palīdzību kopā iespējams saskatīt jaunas lietas un uzzināt vairāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.