Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Diskusija «Atkritumu apsaimniekošana – izaicinājums pašvaldībām, uzņēmējiem un iedzīvotājiem» /VIDEO/

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 15. augusts 12:54

Norises vieta: Tukuma ledus halles konferenču zāle – Tukumā, Stadiona ielā 3

Norises laiks: 15. augustā 13.00

12.30 – 13.00 Ierašanās, kafija

Apzinot atkritumu apsaimniekošanas “laukumu”

13.00 – 13.05  Jauni lēmumi – jauni izaicinājumi

13.05 – 13.20  Atkritumu apsaimniekošana – vides ilgtspēja reģionālās un Eiropas Savienības kopējās attīstības kontekstā – Atis Treijs, Valsts vides dienesta atkritumu pārvaldes daļas vadītājs

13.20 – 13.40  Konkurences padomes pētījums «Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tirgus uzraudzība». Atziņas, secinājumi, ieteikumi labai pārvaldībai – Antis Apsītis, EM Konkurences padomes Juridiskā departamenta direktors

13.40 – 13.55  Pašvaldību uzņēmums AAS «Piejūra» izvēlas ieiet atkritumu biznesā. Iemesli. Ieguvumi. Zaudējumi – Indra Rassone, AAS «Piejūra» valdes priekšsēdētāja

Pašvaldība atkritumu apsaimniekošanas biznesā – par vai pret

Laiks komentāriem un jautājumiem

14.00 – 15.00  Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras, pašvaldību, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu un iedzīvotāju pārstāvji. Piedalās reģionālās preses, Latvijas radio un Latvijas sabiedriskā medija vienotā portāla pārstāvji

Diskusiju vada: laikraksta «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» redaktore Ivonna Plaude

 

Diskusijā piedalās:

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera: Politikas daļas eksperts Jānis Atslens un LTRK sabiedrisko attiecību konsultante Rūta Grikmane

Tukuma uzņēmu kluba vadītājs Māris Birzulis

Tukuma novada dome

Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Prede

Dundagas novada dome: Guntis Kārklelks un Inguna Pekmane

Engures novada domes izpilddirektors Imants Valers

Jaunpils novada dome: Pēteris Baranovskis

SIA «Eco Baltia vide»: direktors Jānis Aizbalts un SIA «Eco Baltia grupa» valdes padomnieks Raitis Glāzers

SIA «Tukuma metāls»: Armands Sproģis

SIA «Clean R» izpilddirektors Valerijs Stankevičs

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. ir jautājums? teica:

  Intresanti kăpěc nepiedalās Engures novada dpmes pr.vietnieks?

 2. wunderbar! teica:

  Ja atmiņa neviļ, vai Inga Priede pirms ievēlēšanas Kandavas domē nebija SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” sabiedrisko attiecību speciāliste???

 3. zzz teica:

  Nelaidis viņi to kumosu tik viegli vaļā nu viņi tik pūkaini un pretimnākoši ka riebjas,šitiem zobi divas rindās,bet Aivars malacis viens pret to mafiju

 4. ff teica:

  Dzirdēts, ka dažas pašvaldības nodarbojas arī ar zārku biznesu.

 5. Anna teica:

  Tiešām nesaprotu – kāpēc pašvaldībai šis darbs jāuzņemās???

 6. Anna teica:

  Piemirsu – paldies avīzes meitenēm – daudz jautājumu uzdevāt, kuri interesē iedzīvotājus. Tikai – vai kāds ieklausījās???

 7. Rita teica:

  Jā, Kandavas novadā viss kļūs dārgāks…skarbā realitāte!!!

  • tā ja teica:

   paši taču ievēlējāt Ingu no ZZS

  • zinātājs teica:

   Kāds Ingai sakars ar to, ka Kandavā sarūk ūdens (un līdz ar to arī kanalizācijas) patērētāju skaits un palikušie aiz līdzekļu trūkuma šo pašu nelaimīgo ūdeni lieto aizvien mazāk. Iepriekšējais tarifs ar domes finanšu piešpricēm mākslīgi tika uzturēts zemā līmenī, bet cik ilgi tad novads var tērēt savus jau tā ierobežotos finanšu resursus. Agri vai vēlu tāpat visas problēmas samilzt un tad ir jāgriež!

   • Rita teica:

    Jā, domes mājas lapā nekas nav lasāms par tarifu maiņu, tāpēc domāju, ka domes vadība un deputāti nemaz nav informēti par tarifu celšanu. To komunālais dienests iesniedzis regulatoram. Bet kas tālāk? Vai viņi liks dancot domei, jeb domes tos noliks pie vietas? Manuprāt, izmanto, ka ir cita vadība ievēlēta, tāpēc uz to spekulē. Man Priedes kundze un viņas komanda simpatizē…redzēs, kas notiks tālāk? Lai veicās!
    Par atkritumu izvešanu – par Eco Baltija neko sliktu nevaru teikt. 1x mēnesī izved par 4,33 eiro, grafiku piestādīja gada sākumā.

 8. Evija teica:

  Jā, paldies NTZ žurnālistiem par darbu. Bija plaša un daudzpusīga iesaistīto pušu pārstāvniecība. Cerams, ka iedzīvotāji redzēs un izvērtēs paši, kuras pašvaldības grib saviem iedzīvotājiem to labāko pakalpojumu nodrošināt.

  • Gita teica:

   ļoti smalki strādā Ivonna…viena pati uzstājās…gan uzdeva jautājumus ar jau atbild’ēm…jūtas profesionālisms,,,,pat neinteresē citu viedoklis,galvenais sarunu ievirzīt viņas vajadzīgā gultnē.Malči.labs darbs!

   • Giai teica:

    laikam nekad neesi redzējusi apspriedes un pasākumus, kurus vada moderatori… vairs jau nav tādas publiskās sanāksmes kā pirms 10 – 20 gadiem. Laiks iet, formāti mainās.

 9. iedzīvotāja teica:

  Sarunu nedzirdēju, bet ar “Eco Baltia” krāpšanu neesmu apmierināta, jo kāpēc man regulāri jāmaksā par pustukšu konteineru vēl jo vairāk tāpēc, ka 240 litru konteinerā gan nevar ielikt 0,24m3 kā arī kaut gadā 12 mēneši jāmaksā par 13 reizēm. Parēķiniet kādi pierakstījumi šajos gados, cik daudz esam samaksājuši par nepadarītu darbu.

 10. Fakts teica:

  Ja pasākumu pārņems Tukuma pašvaldība – cenas sadārdzināsies par +-45%!!!!!!

 11. lasītāja teica:

  Vai tiešām domājat, ka “Eco Baltia”nepalielinās cenas, pirms gada jau arī pacēla cenu un nemaz pat nepabrīdināja un tad visi bija klusi un mierīgi.

 12. tilpuma mērniek! teica:

  Ūdeni jau var ieliet 240 litrus, bet vai 0,24m3 var ielikt sausos atkritumus, kuri nav sapresēti, divi cilvēki gadā nespēj saražot vairāk kā 3m3 sausos atkritumus.

  • Tilpuma mērnieks teica:

   240 litri ir 240 litri , neatkarīgi vai tas ir ūdens vai atkritumi.
   Tikai pēdējais lohs pielādē konteineru ar gaisu un tad sūdzās.Vai rokas aug no pēcpuses , ka nevari saspiest tukšās pudeles un arī tiem pašiem atkritumu maisiem ”uzbraukt” ar kārtīgu āmuru, lai mazāk vietas aizņem.
   Nevajag konteineru pielādēt ar gaisu ,tad problēmu nebūs.

 13. tilpuma mērniek! teica:

  Muļķis paliek muļķis.

 14. Niks teica:

  kas tas par plikgalvaino veci ar to CORE uzrakstu uz krekliņu? uz diskusiju ieradies kā uz kādu futbola maču

 15. apglabāšanas pieredze teica:

  kā man nāca smiekli, kā tas Volfs tās savas roķeles visu laiku plātīja un žestikulēja, kad runāja 🙂

 16. iedzivotais teica:

  Gribu piebilst kada starpiba atkritumi ir dargi jamaksa un bus vel dargak

 17. lauki teica:

  Kăpęc Latvijā par tukšo taru nemaksā iedzīvotăjiem?Kapěc Lietuvā,Igaunijā var nodot skārdenes,plastmasas pudeles?

 18. kom teica:

  bizness pieder privātajiem. politiķi un pašvaldība ar biznesu nenodarbojas!!!

  • com teica:

   protams,ka ar biznesu janodarbojas privātajam! vienozīmīgi!atkritumos tas izskatītos tā-kam ir atkritumi tas izvēlas kas izved un aizved !brīvais tirgus! ne vienmēr jabūt zemākai cenai lai piesaistītu klientu! brīvā tirgū strādā kas grib un kā māk.man piemēram patīk sarkana mašīna un tam atdošu savus atkritumus. pa ielu var braukt 5 dažādas firmas un izved saviem klientiem atkritumus. tirgus pats sakārtos spēlētājus.un nav ko kropļot brīvo tirgu!

   • jā jā teica:

    Neapolē jau reiz tā bij, kamēr visi nenoslīka savos mēslos.

    • com teica:

     daudzviet tā ir bijis…bet te jau ir runa par brīvo tirgu! politikjiem nav ko tur jaukties.lai slīks sūdos.bet ja nopietni,tad jau te ir runa par ko citu…par lobēšanu…ja cilvēkam nav divu pirkstu piere tad saprot visi,ka šobrīd atkritumu jomā notiek spēcīga lobēšana,kur kāds kautko neiegūs….un šobrīd tiek izmantoti visādi līdzekļi…pat neatkarīgā,(tipa)prese un neuzpērkamie žurnalisti.un te ir tas sāpīgākais…tāda šobrīd ir mūsu sabiedrība.un te mēs ļoti labi redzam ceturtās varas lomu šjā procesā…..

   • to com teica:

    Tātad nododam siltuma un ūdens apgādi arī privātajiem, ko?

    • com teica:

     ja,noteikti! ar ko atkritumi labāki vai sliktāki? es uzskatu,ka jabūt brīvajam tirgum.kā piemēram telekomunikāciju jomā.lūdzu,kur patīk tur runā.tas pats ar ūdeni un siltumu.es negribu kurināt katlu mājās.dodiet iespēju privātam ievilt pa tām pašām trasēm savu siltumu vai ūdeni.kur problēma? vai jūs uzskatiet ka atkritumi ir īpašāki?

 19. Juris teica:

  Volfs kā tāds ābečnieks sēdēja un bolīja acis, neko nespēdams izdvest, kad viņam tika pa punktiem nolasīts un nodemonstrēts, par ko pašvaldība ir melojusi novada iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu. Sistemātiski melojusi. A Volfs neko, blisina acis!

 20. Pašvaldībās sēž nezinīši teica:

  Es sapratu, ka nav vispār pašvaldībām – ne Engures, ne Kandavas, ne Tukuma pašvaldībām normāla iepirkuma uz šo pakalpojumu, kas tām jānodrošina. Problēma tā, ka tie veči, kas tur savēlēti, vai savilkti līdzi vadošajos amatos – NEVIENS NEPROT vispār normālu iepirkumu sagatavot. NEPROT! Tā nu iedzīvotāji cieš no šiem nezinīšiem. KAUNS!

 21. tukums nāk no iekšām teica:

  Atkritumu izmaksas, salīdzinot ar citiem ikmēneša izdevumiem, ir niecīgas , bet tukumnieku interese par atkritumiem ir milzīga. Kaut ko tajos atkritumos tukumnieki ir atraduši , varbūt savas saknes?

  • jj teica:

   Tukumniekiem ir interese par visu,bet par atkritumiem vislielākā intere ir NTZ,jo atkal nesanāca nolobēt tukuma metālu.

   • Dc teica:

    manuprāt NTZ pārstāv Eco baltija interese?

    • Pēteris teica:

     To gan nesaklausīju!
     NTZ vienkārši tāpat kā iedzīvotāji nesaprot – KĀPĒC PAŠVALDĪBAI TAS IR VAJADZĪGS???
     Pašvaldībai jādara viss, lai aizstāvētu savus iedzīvotājus, bet šeit pēc izskanējušā, ka tiks paaugstināti tarifi, liekas, ka pašvaldībai vienalga ko saka un kā dzīvo iedzīvotāji, kuri par viņiem atkal nobalsoja vēlēšanās, jo viņiem uzticās!
     Bet uzticība var arī zust…

     • kārlis teica:

      pareizi Pēter.naf ko pašvaldībai iesaistīties,,,kā jau te izskanēja komentos,lai ir brīvais tirgus!varēsi izvēleties kas ved pats!vai vislabāk būtu ja mēs paši vestu nahren prom kautkur uz mežu tos atkritumus!

  • no lursoft teica:

   NTZ plaudei pieder 53% un dienai 34% … kāda tālāk saistība ar dienu atkritumu biznesa dūžiem izlasāma “oligarhu sarunās” … nu tad domājiet paši!

   • Hm... teica:

    Vai neblefo?
    Ja tā, tad gan lai komentos iesaistās NTZ un paskaidro – ir tā vai nav? Kaut kā neticu – vai tad viņai būtu tik īss prātiņš tā cīnīties pret Piejūru???

    • opā teica:

     a vai diena nav saistita ar bardas atkritumu biznesu Rīgā? nu tad jau re kāa tās lietas notiekas ,,,a mēs maziņie cilvēciņi domājam ka mūsu avīzīte cīnās par mums iedzīvotājiem,,,,

     • Jā... teica:

      Tad – vai nav neērti gan Plaudei gan Valeram???
      Tēlo, ka aizstāv iedzīvotājus, bet patiesībā cīnās par savu kabatas piepildīšanu uz cilvēku rēķina…trūkst vārdu par tādu cūcību!

    • no lursoft teica:

     neblefoju… vari pats ieskatīties lursoft datu bāzē, tikai būs jāsamaksā 4,87 euro par info kur parādās dalībnieku saraksts NTZ un SIA “Izdevniecība Dienas Mēdiji”… bet saknes ir vēl dziļāk

     • Andža teica:

      nu tad tak Valeram vajadzēja Plaudei roku bučot! Tas tak bārdam tik uzticams kalps ir bijis tik ilgus gadus – oi! a bet Valers tā nemaz neraujas to roku NTZ bučot. Kāpēc???

      • lursoftam teica:

       jā, kāpēc valers to nedara? tad jau izrādās, ka ir konspirators! sēž blakus volfam un izliekas, ka ir uz vienu roku ar šo..

       • atmiņa teica:

        Valeram taču ir amnēzija – to zina visa Latvija. Tad, kad bija jāglābj protokola viltotāja Muižniece “bārdas” frontovichka Saeimā, Valers no Tautas partijas tajā brīdī zaudēja atmiņu.. rādīja tv, rakstīja mediji.

 22. Jānis teica:

  Izskatās, ka tie pašvaldībnieki un ieinteresētās puses ir ar kaut ko “iebaroti”, ja tik naski aizstāv Piejūru…to jau vēlāk redzēsim un mūsu maciņi arī izjutīs…bet varbūt tad nepietiks tikai ar komentāriem??? Kā domājat jūs?

  • Kārlis teica:

   Pšvaldībai arī jābūt ieinteresētai! Jūs jau Jāni noteikti ziniet,ka pašvaldībai ar likumu tas ir noteikts,ka jābūt ieinteresētai par atkritumiem.

   • Jānis teica:

    Kārli, un kurš likums šo ieinteresētību nosaka???

    • Kārlis teica:

     Jāni,Jūs tak esat zinošāks cilvēks,ja jau zināt par pašvaldības ieinteresētību,,,:),bet vsipār to nosaka Likums,,Par sadzīves atkritumiem,, un Likums ,,Par pašvaldībām,,

     • Jānis teica:

      Kārli, Kārli, tēlo gudru, bet pats šos likumus diez vai esi lasījis…esmu no citas pašvaldības un likumus pārzinu.
      Taču Tevis norādītajos likumos nav ne vārda, ka pašvaldībai jānodarbojās ar komercdarbību…to pat VARAM uzskata par nevajadzīgu!
      Un pat pa TV izskanēja, ka Tukuma novada dome pēdējā sēdē pirms vēlēšanām pieņēma lēmumu iesaistīties atkritumu apsaimniekošanā. Jā, šobrīd tas nav ar likumu aizliegts, bet ieteicams noteikti nav!
      Pašvaldībai ir savi uzdevumi (kā minēji likums “Par pašvaldībām” to nosaka), bet uzņēmējiem savi – ko nosaka Tevis ieteiktais likums “” Par atkritumu apsaimniekošanu”.
      Tā kā šeit vienīgi var saredzēt pašvaldības ieinteresētību šajā jomā!
      Jeb varbūt pieņemti darbā tik daudz darbinieku, ka visiem nav ko darīt, tāpēc vajag papildus nodarbes?
      Varbūt nevajag ne vietnieku, ne izpilddirektoru?

 23. Ludis teica:

  Kārli, pašvaldībai jābūt ieinteresētai, bet tai ir jānodrošina visiem pakalpojuma vienādas iespējas. Te jau teica kāds – pašvaldība nav par iepirkuma konkursu izsludinājusi!

 24. JM teica:

  Plaude ar NTZ pilda sava saimnieka uzdevumu- veidot politiku un arī ietekmēt atkritumu biznesu! NTZ līdzīpašnieki ir Škēle un Šlesers, kuri nodarbonas ar atkritumu biznesu Latvijā, sadarbojoties ar Ušakovu! Neticiet, paklausieties oligarhu sarunās un pārbaudiet Uznemumu registrā NTZ īpašniekus! Plaude melo !!!

 25. Kandavas Atkritumu dīva'TV Talsi šefene teica:

  Es tagad Kandavas Domē nu tik atkritumi birs:)

  • + teica:

   Mani ievēlēja pa skaisto Kandavas Senleju un skat 1 mēneš laikā tika sakopts 2 gadu plosītais Linda veikals, es pat 1 stundu domē uzkavē3jos kafiju padzert 2500 EUR mēnesī tā man sīknauda:)

  • Una teica:

   Kandava aizvien skaistāka kļūst! Paldies pašvaldībai! ir patīkami aizbraukt!žēl tik,ka jūsu novadā ir tik daudz sliņķu kuri tik to vien zin kā otru nolikt un pašiem neko nedarīt! Kandavas jaunai vadībai dievs dod izturību un neklausītioes ņergu gaudošanā!

 26. Zane teica:

  Nav saprotams mērķis šim tirgum?

 27. Jāzeps teica:

  Tā arī nesapratu kāda jēga pasākuma Vadonei no laužu zemē nomestā laika tika?

 28. wunderbar! teica:

  aizdomīgi , ka Ingu un pārējās apsardzes atveda Lemberga šoferis

 29. informācijai teica:

  Vienādi vārdi ir daudziem, to nevar noliegt, tikai tā nav tā Una, kas korekti sarakstījās ar Laini.

  • Informācijai... teica:

   Lai jau Una organizē talkas un tīra strūklakas, ja nav ko darīt un grib paveikt komunālā dienesta darbinieku darbu! Uz priekšu!

   • == teica:

    gudri pie kompa mės visi esam,bet realiem darbiem????kritizėt ir viegli…un ja kåds ko dara ,tad vėl lielåka bauda jums to kritizėt…protams,tas ir żurnalistu darbs kritizėt…

 30. KARAUL teica:

  Krampītis Kandavā esot atlaists!!!!

  • Jānis teica:

   Jā, tikko izlasīju avīzē!
   Malači dome!
   Varbūt jaunais vadītājs ieklausīsies cilvēku teiktajā un veiks savus pienākumus, neignorējot domi un iedzīvotājus!
   Un jācer, ka dome panāks, ka tarifi ūdenim un kanalizācijai netiks paaugstināti!

 31. saprotams teica:

  KAD RUĢELI BEIDZOT KĀDS ATLAIDĪS?

  • Inta teica:

   Katram savs laiks!
   Ja nesapratīs, ka ir jāstrādā pēc tīrākās sirdsapziņas, tad atlaidīs visus pēc kārtas!

  • nepiekrītu teica:

   Ruģelis ir normāls vecis, kas arī strādā. Beidzot ir daudzas lietas sakārtotas. Un ja kāds to neredz, tad lai aiziet pie acu ārsta.

   • Inta teica:

    Ja tik labi strādā, tad jau nevajag slavas dziesmas dziedāt!

    • arī es teica:

     domāju, ka pēdējos gados daudz kas ir darīts komunālajā sfērā. Jā, džeks neizvēlas tekstus, bet dara. Iespējams, kaut kur arī pieļauj kļūdas, bet dara, izdara lietas, kas gadus 10-20 nebija kustinātas, jo tā iepriekšējiem komunaļņikiem bija vieglāk, neko nedarīt un arī nekļūdīties. Lai izdodas, lietas iet uz labu!

     • nepiekritējam teica:

      Ruģelis, skaidrs, ka blēdis,, re, kā uzblieza nelegāli Pārupes ielu bez dokumentācijas saskaņošanas un par nodokļu maksātāju naudu.
      Portāls, re, kur raksta..«Vienotības» ziedotājs Tukuma domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis atklāti atzīst, ka ceļu pieprasījusi tieši vietvarai draudzīgā firma «Telms». Tā pati arī ieguvusi tiesības veikt darbus. Turklāt netālu ir arī paša izpilddirektora firmas īpašumi.”

 32. Māris teica:

  Un ko tad šajās diskusijās Zaļo napoleons Agris nepiedalās! Pirms vēlēšanām “Es Es, Es”, tagad tik tik kluss kā būtu pa pāksti dabujis! Nu kur tad esi, varoni? Jeb nav negatīvisma ko laukā spert?

 33. Trumpelmanis teica:

  Paldies ntz par diskusiju. Daudzas lietas tiešām atklāja. Taču Plaudis kundzes diskusiju vadīšanas stils man nav brīžiem pieņemams. Ja uzdodot jautājumu, jāļauj atbildēt. Ja neapmierina atbilde, jautāt tālāk, nevis komentēt un paust savus uzskatus, secinajumus, nedodot iespēju uz replikām atbildēt. Es noteikti no diskusijas būtu aizgājis…

  • Anna teica:

   Man arī tas brīžiem nav pieņemami!
   Bet – to jau nosaka ikviena cilvēka inteliģences līmenis – ļaut visiem izteikties, kuri to vēlās, nevis uzskatīt, ka tikai savs viedoklis ir tas pareizais!

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool