delfi.lv

Slimnīcā nonāk kārtējais satiksmes negadījumā smagi cietušais velosipēdists

Vakar, 20. maijā, vakarā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ar smagu politraumu ievests kārtējais riteņbraucējs, kurš bija cietis ceļu satiksmes negadījumā. Avārija notikusi Rīgā, kad, gaidot pie sarkanās gaismas, riteņbraucējā no aizmugures ietriekusies automašīna.

Vakar, 20. maijā, vakarā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ar smagu politraumu ievests kārtējais riteņbraucējs, kurš bija cietis ceļu satiksmes negadījumā. Avārija notikusi Rīgā, kad, gaidot pie sarkanās gaismas, riteņbraucējā no aizmugures ietriekusies automašīna un piespiedusi to pie priekšā stāvošā spēkrata.

Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs: „Vīrieša stāvoklis ir ļoti nopietns – viņam ir lauztas ribas, atslēgas kauls un iegurnis, brūce kājā un gūta arī galvas trauma. Faktiski viņš tika saplacināts starp divām mašīnām. Neatliekamās palīdzības sniegšanā piedalījās multidisciplināra ārstu komanda – traumatologs, ķirurgs, neiroķirurgs un reanimatologs. Operācija tika veikta jau tajā pašā vakarā un tā ir noritējusi veiksmīgi. Pašlaik cietušais atrodas intensīvās terapijas palātā. Viņš ir pie samaņas.”

Tikmēr joprojām Intensīvās terapijas klīnikā ārstēšanos turpina pērnajā nedēļā smagi cietusī riteņbraucēja – kāda 25 gadus veca jauniete, kura pēc gūtā trieciena vairākas dienas pavadīja komā.

To pacientu skaits, kuri guvuši traumas, piedaloties satiksmē ar velosipēdiem vai motorolleriem un motocikliem, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā būtiski pieaug līdz ar siltā laika iestāšanos. Katru nedēļu tie ir vairāki pacienti, kuri īpašas veiksmes gadījumā ir guvuši tikai nobrāzumus, vieglākus sasitumus vai lūzumus, tomēr nereti ārstēšanās no gūtajām traumām ilgst vairākas nedēļas un pat mēnešus, vai smagākajos gadījumos, cilvēki kļūst par invalīdiem uz visu atlikušo mūžu.

Mediķi atkārtoti aicina visiem ceļu satiksmes dalībniekiem cienīt vienam otru, ievērot noteikumus un lietot aizsarglīdzekļus, kas palīdz samazināt traumu smagumu. Pēc ārstu novērojumiem vispaviršāk pret savu drošību attiecas tieši velosipēdisti.

Komentāri

  1. Tādēļ arī ar motociklu stāvot pie luksofora, nekad nestāvu tieši aiz mašīnām, bet gan bišķiņ sāņus, lai aizmugures trieciena gadījumā aizlidotu garām priekšā stāvošajam, nevis paliktu pa vidu. Tas pats attiecās uz velosipēdu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.