Skolas saņem centralizēto eksāmenu sertifikātus

Šodien, 30. jūnijā, vidusskolu (ģimnāziju) direktori Tukuma novada Izglītības pārvaldē saņēma centralizēto eksāmenu sertifikātus. Tukuma Raiņa ģimnāzija saņēma 62 sertifikātus (kopā skolu beidz 64 skolēni, divi eksāmenus kārtoja papildu termiņā un sertifikātu saņems vēlāk), Tukuma 2. vidusskola – 27, Zemgales vidusskola – 29 (kopā beidz – 54, 25 bija atbrīvoti no eksāmeniem), Jaunpils vidusskola – 12 un Engures vidusskola – 12 sertifikātus.

Mācību izcilnieces

Par izciliem un teicamiem mācību sasniegumiem Ministru kabineta Pateicības rakstu, 12. klasi beidzot, saņems Linda Nordena no Tukuma 2. vidusskolas, kā arī Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolnieces Kitija Saleniece un Nikola Vēmane.

Eksāmenus kārtoja papildtermiņā

Jāpiebilst, ka šogad veselības apstākļu dēļ vairāki skolēni kārtoja eksāmenus noteiktajos papildtermiņos – angļu valodu kārtoja divi cilvēki, krievu valodu – 1, latviešu valodu – 3 un matemātiku – 3. Šie skolēni sertifikātus varēs saņemt 6. jūlijā.

Izlaidums jau šodien

Pirmā pēc sertifikātiem ieradās Tukuma Raiņa ģimnāzijas direktore Sigita Kūla, kurai jau šodien sertifikāti jāpasniedz 12. klašu izlaidumā. Vaicāta par eksāmenu rezultātiem un skolēnu nākotnes plāniem, direktore atzina, ka pandēmijas laikam tie ir labi: “Protams, vienmēr var gribēt labāk, bet, piemēram, angļu valodā deviņiem bērniem zināšanas novērtētas robežās no 90 līdz 100%, kas ir ļoti augsts rezultāts, tāpat labi procenti ir latviešu valodā, un esam virs valsts līmeņa matemātikā, kas arī ir labi, ņemot vērā attālinātās mācības. Tikai tajos pārbaudījumos, kur ir individuālie rezultāti, gribētu labākus rezultātus, bet – ir labi.” Runājot par tālākajām izvēlēm, direktore sprieda, ka tas īstais izvēles laiks absolventiem vēl esot priekšā, jo vispirms ir jāsaņem skolas beigšanas dokumenti: “Mērķi bērniem ir ļoti dažādi – mums būs gan ārsti, gan inženieri, gan filologi; Latvijai vajag zinošus speciālistus.”

Arī Zemgales vidusskolas audzēkņi jau šodien saņems skolas beigšanas dokumentus, savukārt Tukuma 2. vidusskolā izlaidums būs piektdien, 2. jūlijā.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *