Sēmē aizvadītas Ziemeļkurzemes sacensības jāšanas sportā

2. jūnijā Sēmes pagasta «Lejniekos» notika Tukuma un Kandavas novada atklātās jāšanas sacensības šķēršļu pārvarēšanā jeb «Ziemeļkurzemes kauss 2019». Sacensību laikā bija iespēja startēt septiņos dažādos maršrutos. Kopumā tika veikti 133 dažādi starti. Visvairāk dalībnieku (32 starti) startēja trešajā maršrutā ar 80 centimetru augstiem šķēršļiem.

22. jūnijā Sēmes pagasta «Lejniekos» notika Tukuma un Kandavas novada atklātās jāšanas sacensības šķēršļu pārvarēšanā jeb «Ziemeļkurzemes kauss 2019».  Sacensību laikā bija iespēja startēt septiņos dažādos maršrutos. Kopumā tika veikti 133 dažādi starti. Visvairāk dalībnieku (32 starti) startēja trešajā maršrutā ar 80 centimetru augstiem šķēršļiem.

Kā pastāstīja Līga Landiša, sporta kluba «Lejnieki» pārstāve un sacensību organizatore, šāda veida  sacensības – Latvijas jātnieku federācijas ieskaites sacensības – «Lejnieki» rīko pirmo reizi. Līdz šim te notikušas vien trīs nelielas treniņsacensības. Un, ja ņem vērā, ka «Lejnieki» tikai pagājušajā gadā sāka aktīvāk darboties, tad šis jau ir gana liels sasniegums.

Paši rīkotāji saka, ka viss izdevies, kā nākas, kaut pārsteidzis negaidīti lielais dalībnieku skaits. Vienīgi – uzsver Līga, nākamajās reizēs gribētos, lai kuplākas būtu arī skatītāju rindas. Vaicāta pat līdzīgiem pasākumiem tuvākajā lakā, jātnieku kluba pārstāve pastāstīja, ka šogad vairs tik lielas sacensības netiks rīkotas – vienīgi treniņsacensības. Bet tuvākais gaidāmais notikums – kluba meitenes Keita Amanda Rava un Aleksa Laura Kļaviņa dosies uz Jaunatnes Olimpiādi Jelgavā.

Vairāk lasiet otrdienas, 2. jūlija, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Ziemeļkurzemes kauss?!
  Nu, atvēzējušās ne pa jokam! 🙂 Tukuma novadā, kura lielākā daļa atrodas Zemgalē? Un kur tad Kurzemes ziemeļi? Kas tad būs Ventspils vai Kolka? Zviedrijas rietumi?
  Var jau celt degunu, bet drusku ar mēru! 😉

  1. TIEŠĀM?
   Neviens šo nosaukumu neizdomāja tāpat vien. Sacensībās piedalījās lielākā daļa sportistu no daudzām Kurzemes pilsētām. Dalībnieku skaits bija ļoti kupls. Apkārtne tik ļoti skaisti iekopta, bija prieks aizbraukt un baudīt skaistos skatus, kā arī aizraujoši noorganizētas sacensības, ne par velti federācijas sacensības. Diemžēl skaudība nav laba lieta, ja kaut kas neizdodas nav jānosoda citi, acīmredzot Jūs kaut kas neapmierina, jo Lejnieki ir pārāki par jums.

 2. Kas tad nu, konkurentiem no Tile skauž..??? Un vai tad Lejnieki nosaka ka sauksies sacensības? Un ja sacensības piedalās dalībnieki no Talsiem, Ventspils, Kuldīgas, tā nav Kurzeme.

 3. Nu, nevajag uzreiz cepties un mētāties ar apvainojumiem!
  1. Vai tad Talsos, Ventspilī, Liepājā, Kuldīgā nenotiek savas sacensības? Kāpēc tieši Lejnieku pasākums nosaukts par Ziemeļkurzemes kausu? Ja jums atbrauktu kāds no Kongo, tad jūs sauktu par Āfrikas Superkausu? Par to jau runa – nosaukums smieklīgs un lecīgs.
  2. Nav man nekāda sakara ar Tīli/Pakaviņiem. Nevajag viņus apvainot! Bet jums jau tāpat vienalga. Lai atceramies, kā sākās tā Lejnieku atdzimšana – vai tas bija korekti un godīgi? Bet jums jau vienalga.
  3. Nu, uztaisījāt mačus Labi, nevienu vārdu neesmu sliktu rakstījis, ne tā? Bet jums jau vienalga. Pirmo reizi, pēc gadiem redzēsim – vai būs vēl, vai drīz beigsies.
  Nervozi reaģējat, biedrenes, par savu smieklīgo nosaukumu. 🙂

 4. Ir apsveicams jebkurš pasākums, kurš cilvēkiem dod prieku.
  Bet nē, kaut kādam (necenzēts) vajag piekasīties par nosaukumu.
  Pat ja Lejniekos šis pasākums nākamgad vairs nenotiks, arī tas , kas notika šogad, ir daudz un tā ir apsveicama uzdrīkstēšanās kaut darīt.
  Bet tādi kā jūs (necenzēts)protat tikai visus kritizēt, meklēt negācijas, citas nodarbes jums svešas, ja nu vienīgi izsūkt lēto aliņu un turpat uz ielas nomest plastmaseni.

 5. Malači Lejnieki!
  Par skatītājiem arī bija ļoti labi padomāts. Labprāt, atbrautu vēl uz kādām sacensībām pie jums.
  Malači meitenes, veiksmi jums Jaunatnes Olimpiādē, tā tik turpināt.

 6. Lejniekos bija ļoti labi noorganizētas sacensības, bija padomāts gan par skatītājiem, gan sportistiem. Šis sacensības organizēja Latvijas Jātnieku federācija, un šajos mačos bija iespēja nopelnī arī reitinga punktus. Skumji noskatīties par komentāriem no konkurentu puses (Tukuma Jātnieku klubs). Jautājums Jums, kas Jums liedz noorganizēt šādus mačus, vai Jūs neko vairāk par Tukuma Jātnieku ikgadējo kausu nevarat noorganizēt? Vai Jūs sev esat uzdevuši jautājumu, kāpēc no Jums uz citiem klubiem aiziet Jūs kluba biedri? Vai citos klubos ir kas savādāk, vai tur nodarbības ir par velti, Nē taču, viss tā pat kā citos klubos. Vai nerodas jautājums, ka problēma ir Jūsu kluba iekšienē? Daudzi kas aiziet no Jums, klubu pametot tiek nomelnoti, aprunāti, viņiem netiek atgriezts inventārs, ko viņi paši par savu naudu pirkuši. Aizdomājaties, kur slēpjas viss tas naids pret citiem klubiem, konkurentiem? Tā ir nekas cits kā Nauda. Tai vietā lai Jūs neapmelotu citus klubus, Jūs varētu sēsties pie sarunu galda un kopā lemtu par Jāšanas sporta attīstību Tukumā. Ne katra pilsēta, Novads var lepoties, ka viņiem ir gadu desmitu senas Jātnieku sporta tradīcijas, to ka mūsu novadā ir vairāki Jāšanas klubi. Sadarbojoties Jūs varat noorganizēt daudz ko vairāk par Ziemeļkurzemes vai Tukuma Jātnieku kausu.

 7. Anete, Kā Kulaks uz acs. Super.
  Ieteikums Jātnieku klubam Tukums, sadarboties, neviss veidojiet intrigas un nomelnojat citu darbu, sasniegumus. Nauda protams sabojā Draudzību, bet kopā Jums būtu iespēja padarīt Lielus darbus. Varbūt pat izdotos kādu no Latvijas čempionāta posmiem noorganizēt Tukumā, neviss tie notiek tikai Kleistos. Un pirmais ko ieteiktu tieši Tukuma Jātnieku klubam, neesiet tik Lepni un sākuma ļaujat Lejnieku kluba sportistiem piedalīties Jūsu organizētajos mačos, apmeklēt citus Jūsu pasākumus (arī kā skatītāji). Neesat lepni, vērtīgāki par citiem, par naudu visu dzīvē nenopirksi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.