Satraucas par zādzībām mazdārziņos

Pirmdien no rīta kāda tukumniece informēja redakciju par metāla priekšmetu zādzībām mazdārziņos, kas satraukušas to saimniekus.

Pirmdien no rīta kāda tukumniece informēja redakciju par metāla priekšmetu zādzībām mazdārziņos, kas satraukušas to saimniekus.

Sieviete stāstīja, ka viņai pavisam nesen nozagta muca, kurā glabājusi ūdeni, un paprāvi žoga stabi, žoga daļas; vārtiņi. Stabi līdz ar citiem no metāla izgatavotiem sadzīves priekšmetiem pazuduši vēl vairākiem iedzīvotājiem. Sieviete norādīja, – labi zinot, ka dažādi metāla izstrādājumi tiekot aiznesti vai aizvesti uz uzpirkšanas punktu, kas atrodas garāžās aiz bērnudārza «Vālodzīte».
Iedzīvotāja ir izbrīnīta, kāpēc neviens nepārbauda iepirkšanas punktus. Pēc tajos nodotajām lietām uzreiz būtu skaidrs, ka tās ir zagtas, jo nekur tik lielā apjomā vairs nemētājas metāla žoga mieti, vārtiņi, siets vai citas konstrukcijas, mucas utt. Situācija esot tiktāl saasinājusies, ka pat lāpsta un grābeklis jānes uz mājām, jo neko metālisku dārziņā atstāt nevar.
Jāpiebilst, ka jau ilgāku laiku pilsētā manāmi vairāki aktīvi vīri, kas ar stumjamajiem ratiņiem transportē dažādus priekšmetus. Pirmajā mirklī varētu šķist, ka labi vien ir, ja kāds savāc pamestos metāllūžņus, no otras puses – varbūt kāds iepirkuma punktā nogādā iepriekšējās nakts guvumu, ka iegūts, iztīrot mazdārziņus.

Aicinās pašvaldības policiju iesaistīties

Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs solīja runāt ar pašvaldības policiju, lai tā iekļauj savā maršrutā arī mazdārziņus, taču piebilda, ka pašvaldība jau vairākkārt pārliecinājusies, ka uzpircēju izveidotā sistēma strādā "ļoti labi un ātri": "Uzpircējs, kas metālu uzpērk, ļoti labi redz, no kurienes tas nāk, tāpēc ir ieinteresēts pēc iespējas ātrāk guvumu sagriezt vai noslēpt. Tieši šī paša iemesla dēļ kanalizācijas aku vāki un metāla režģi ap iestādītajiem kokiem tiek piestiprināti ar metināšanu. Ja šādas lietas nepieņemtu, tās nezagtu."
J. Šulcs pauda neizpratni, vai tiešām no šādiem uzņēmējiem ieguvums valstij ir tik liels, ka tas atsver citiem uzņēmumiem un iedzīvotājiem nodarītos zaudējumus par nozagtajiem vadiem, iekārtām utt.

Policija punktus pārbauda

Tukuma rajona policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Rolanda Bebere skaidroja, ka metāllūžņu iepirkšanas punkti tiek apsekoti gan plānotos pasākumos, gan tad, kad tiek veikti pasākumi zādzību atklāšanā: "Piemēram, konkrēts gadījums – pēc šopavasar reģistrētās metāllūžņu zādzības inspektori bija apsekojuši astoņus metāla iepirkšanas punktus Kandavas novadā un Talsu rajonā. Šopavasar Tukumā pie rokas pieķerti divi mazdārziņu metālu apzadzēji, uzsākts kriminālprocess. Vēl divus mazgadīgus metālmeklētājus pieķēra, viņu vecākiem izrakstīti administratīvie protokoli. Tukuma pilsētā protokoli par pārkāpumiem metāla iepirkšanā nav izrakstīti. Pārkāpumi konstatēti rajona uzpirkšanas punktos, piemēram, Zentenē noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par neatļautas uzņēmējdarbības veikšanu saistībā ar metāllūžņu iepirkšanu. Jāsaka gan, ka pēc tā vien, ka metāllūžņu iepirkšanas punktā atrodas žoga siets vai mietiņi, nevar apgalvot, ka šīs mantas zagtas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.