Saruna par kultūras dzīvi laukos

Egija Lāce labu laiku ir Zantes kultūras nama direktore. Kultūras iestāde allaž bijusi pagasta vadības balstīta, lolota.

Egija Lāce labu laiku ir Zantes kultūras nama direktore. Kultūras iestāde allaž bijusi pagasta vadības balstīta, lolota.

Vaicājām:

Kā vērtējat kultūras dzīvi laukos? Kas notiek? Strādājat visu pagastļaužu vai tikai pašdarbnieku interesēs?

– Gribētos strādāt visiem kopā un ikvienam no viņiem atsevišķi. Tie, kas nāk, allaž nāk uz visiem pasākumiem. Ir daudz arī tādu, kas te nekad nav redzēti.

Kādi pasākumi ir apmeklētākie?

– Valsts svētki 18. novembrī – 200 apmeklētāju, pensionāru ballē – 120. Lieldienās, Līgo vakarā daudz ļaužu sanāk.

 

8. martā 15.00 pie jums notiks folkloras festivāls «Sadziedāsimies Zantē». Piedalīsies viesi no Slampes, Smārdes, Talsiem, Liepājas, Dobeles un pašmāju folkloras kopa «Vācelīte». Kupls būs klausītāju pulks?

– Maza saujiņa vietējo, kas paši nav folkloristi. Atnāks mūsējo ģimenes locekļi, draugi. Pārsvarā priecāsies paši folkloristi.

Kālab tik maz? Folkloristu pasākumi taču ir superīgi! Viņi sprēgā tā, ka dzirkstis sprikst!

– Citi laiki. Mājās plazmas televizori, video, audio iekārtas, internets. Nekur nav jāiet. Var skatīt jaunākās filmas, koncertus. Daudzi pa nedēļu strādā, nav mājās. Jāpadara mājas darbi. Kur nu vēl kultūra…

Varbūt nemaz nevajag "spiest" uz pilnu zāli? Atnāk taču tie, kas vēlas. Tie, kas prot sadzīvot ar kultūru.

– Tas tiesa. Tomēr, ja uz teātra izrādi, kuru spēlē aktieri no kaimiņpagasta, vai arī atbraucis viesmākslinieks ar vārdu, atnāk 10 līdz 15 ļaužu, reizēm gribas aiz kauna zem skatuves paslēpties…

Kā būs tad, kad ieiesiet Kandavas novadā?
– Es arī par to domāju. Kolektīvi paliks, bet vai visi ļaudis paliks?! Iespējams, pie mums biežāk notiks novada pasākumi. Mūsu kultūras nams ir plašs un gana skanīgs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *