Salā cilvēki vairāk rūpējas par siltumu mājās un izsalkušajiem putniem

Janvāra lielajā salā iedzīvotāji pastiprināti rūpējušies ne tikai par sniega tīrīšanu un mājokļu apkuri, bet arī putnu piebarošanu. Aukstajās ziemas dienās, kad putniem grūti atrast barību, tos piebarot ir ne tikai līdzcietīgi, bet arī vērtīgi.

Janvāra lielajā salā iedzīvotāji pastiprināti rūpējušies ne tikai par sniega tīrīšanu un mājokļu apkuri, bet arī putnu piebarošanu.

Aukstajās ziemas dienās, kad putniem grūti atrast barību, tos piebarot ir ne tikai līdzcietīgi, bet arī vērtīgi. Viņi mums noteikti nāks talkā pavasarī, attīrot dārzu no kaitēkļiem – raža līdz ar to būs kvalitatīvāka. Katru gadu iedzīvotāju interese par putniņu barošanu ziemā ir aizvien lielāka, Latvijā tiek piedāvāts plašs barotavu klāsts – dažādi veidi un modeļi. Barotavas izgatavotas gan no koka, gan metāla un plastmasas. Mājiņas paredzētas irdenai barībai, savukārt automātiskajās putnu barība tiek iebērta ar rezervi. Tādējādi, putniem ēdot, izēstais barības daudzums pakāpeniski piebirst klāt no krātuves. Aizvien iecienītākas kļūst barotavas putnu barības speciālajām tauku bumbām.

Putnu barotavas maksā sākot no Ls 3,35. Visvairāk cilvēki pērk tieši dažāda lieluma tauku bumbas un saulespuķu sēklas. Tauku bumbas ir ievietotas tīkliņā, aiz kura tās var ērti uzkārt putnu barotavā vai uz koka zara. Cenas sākot no Ls 1,05 (iepakojumā četras bumbas). Ja nevēlas, lai dārzā paliek saulespuķu mizas, var izvēlēties jau nolobītas sēklas.

Savukārt kurināmo lielajā aukstumā mājsaimniecībām klienti visbiežāk pērk reizi nedēļā – galvenokārt brīvdienās, acīmredzami spējot sagādāt to šādi visai nedēļai, savukārt lielākiem kurināmā uzkrājumiem nav vietas. Līdz ar katru temperatūras samazinājuma grādu kurināmā pieprasījums pieaug par vairākiem procentiem. Pašreiz visvairāk pieprasītas esot tieši priedes skaidu briketes 10 kg, bērza – 11 kg iepakojumā. Tāpat daudzus interesē skaidu granulas 16 kg iepakojumā. Vēl pastiprināts pieprasījums ir pēc malkas kamīnu kurināšanai un speciālajām iekura plāksnēm.

Aukstajā laikā redzams, ka nereti pamata apkure nesniedz vajadzīgo siltumu, jo pašreiz īpaši ir pieprasīti arī dažāda veida sildītāji, bet visvairāk tieši eļļas radiatori.

No sniega instrumentiem visvairāk pērk sniega lāpstas, kuru cenas ir no Ls 1,99. Vairāk nekā pagājušā gadā cilvēki izvēlas sniega stūmējus, to cenas ir sākot no Ls 15,95. Liels pieprasījums ir pēc kaisāmā materiāla. Izvēlē ir rūpnieciskajam patēriņam paredzētā sāls 30 kg fasējumā ( Ls 3,59), granīta smilts 25 kg fasējumā (Ls 2,75).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.