Sakopti pagasti jāpiesaka konkursā

Tukuma rajona padomes reģionālās attīstības un teritoriālās plānošanas komitejas sēdē pašvaldību vadītāji sprieda par piedalīšanos konkursā «Sakoptākais pagasts Tukuma rajonā 2008».

Tukuma rajona padomes reģionālās attīstības un teritoriālās plānošanas komitejas sēdē pašvaldību vadītāji sprieda par piedalīšanos konkursā «Sakoptākais pagasts Tukuma rajonā 2008».

Rajona padomes izpilddirektors Agris Jaunkļaviņš stāstīja, ka nekādu izmaiņu konkursa nolikumā, salīdzinot ar pagājušo gadu, nav, mainījušies vienīgi datumi, kad norisināsies vērtēšana. Pašvaldībām konkursā jāpiesakās līdz 18. jūnijam; rajona vērtēšanas komisija tās vērtēs no 1. līdz 3. jūlijam, savukārt rajona uzvarētājs jāpaziņo līdz 4. jūlija 14.00. No 14. līdz 18. jūlijam pagastus apskatīs valsts komisija.
Izpilddirektors gan atzina, ka pagastu vērtēšanas datumi nav īpaši veiksmīgi, jo šai laikā Dziesmu un deju svētku dalībnieki sāk braukt uz Rīgu.
Konkursa komisijā darbosies Reģionālā attīstības centra vadītāja Ingrīda Smuškova, Tukuma lauku konsultāciju biroja lauku attīstības speciāliste Daiga Bērzāja, ceļu būvinženiere Monika Bērzs-Bērziņa, Tukuma rajona izglītības pārvaldes vadītāja Velta Lekse, Ventspils reģionālās vides pārvaldes Tukuma sektora vadītājs Jānis Pētersons, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Tukuma brigādes komandiera vietniece Inga Platace, valsts kultūras inspektore Rudīte Poča.
Konkursā vērtēs un piešķirs nominācijas par pagasta (novada) attīstības iespējām, zemkopību un lauku vidi, mežu sakoptību un sabiedrību, izglītību un sportu, kultūrvides veidošanu pašvaldībā, par iedzīvotāju sociālo atbalstu pašvaldībā, par lauku ceļu sakopšanu, par sakoptāko uzņēmējdarbības vidi, par veselības aprūpes pieejamību, par civilo aizsardzību un ugunsdrošību, par bērnam un ģimenei draudzīgu vidi, par meistarību veidot dialogu, par stipra pilsonisko sabiedrība lauku apvidos. Papildus desmit punktus var iegūt par pagasta "odziņu". Konkursa balvu fondā paredzēti Ls 2800, bet katras nominācijas uzvarētāji saņem Ls 150.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *