Sakoptākais pagasts noskaidrots

No 1. līdz 3. jūlijam Tukuma rajona padomes vērtēšanas komisija iepazinās ar konkursa «Sakoptākais pagasts 2008» dalībniekiem – Jaunsātiem, Pūri, Smārdi un Sēmi.

No 1. līdz 3. jūlijam Tukuma rajona padomes vērtēšanas komisija iepazinās ar konkursa «Sakoptākais pagasts 2008» dalībniekiem – Jaunsātiem, Pūri, Smārdi un Sēmi.

Lai arī vēl tikai ceturtdienas vakarā beidzās pagastu apsekošana, komisijai jau piektdienas rītā vajadzēja darīt zināmu savu lēmumu, lai uzvarētāju pagūtu pieteikt Pierīgas novada konkursam. Un tā… Valsts konkursā mūsu rajonu pārstāvēs… Pūres pagasts.
Rajona padomes reģionālā attīstības centra vadītāja Ingrīda Smuškova pastāstīja, ka konkursa nolikumā minētās nominācijas piešķirtas šādi: «Pagasta attīstības iespējas» – Smārdes pagastam, «Zemkopība un lauku vide» – Sēmes pagastam, «Mežs un sabiedrība» – Pūres pagastam, «Izglītība un sports» – Pūres pagastam, «Kultūrvides veidošana pašvaldībā» – Pūres pagastam, «Sociālais darbs pašvaldībā» – Smārdes pagastam, «Vides aizsardzība» – Pūres pagastam, «Ceļi un ielas» – Pūres pagastam, «Sakoptākā uzņēmējdarbības vide» – Smārdes pagastam, «Par veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanu pagasta iedzīvotājiem» – Pūres pagastam, «Civilā aizsardzība un ugunsdrošība pagastā» – Sēmes pagastam, «Bērnam un ģimenei draudzīgs pagasts» – Smārdes pagasts, «Dialoga meistari» – Pūres pagasts, «Stipra pilsoniskā sabiedrība lauku apvidos» – Pūres pagastā, «E-pārvaldes ieviešana Latvijas pagastos» – Pūres pagastā.
«Pagasta odziņas» laureāts ir Sēmes pagasts ar Kaives ozolu kā spēka simbolu visos laikos. I. Smuškova piebilda, ka konkursa komisija saka paldies Jaunsātu pagastam – par vēlmi sevi parādīt, par pēdējos gados izdarīto, sasniegto un par saglabāto Latvijas laukiem raksturīgo ainavu Jaunsātu pusē.
Viņa arī atzina, ka šajā konkursā vajadzētu piedalīties visiem pagastiem, lai paraudzītos uz sevi no malas: "Izvērtējot šos četrus pagastus, ir pārliecība, ka tajos dzīvo un strādā ļoti labi saimnieki, kas prot lepoties ar savu zemi un par to pastāstīt."
Šodienas laikrakstā atspoguļojām komisijas viesošanos Jaunsātu pagastā, turpmākajos laikraksta numuros stāstīsim par redzēto Pūrē, Smārdē un Sēmē.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *