Publicitātes foto

Sākas fināla balsojums par gada vērtīgāko dziesmu

9. decembrī sākas «Latvijas Radio 2» pop un rokdziesmu aptaujas «Muzikālā banka 2014» lielais fināla balsojums, kurā tiks noskaidrotas aizvadītā gada vērtīgākās dziesmas latviešu valodā.

9. decembrī sākas «Latvijas Radio 2» pop un rokdziesmu aptaujas «Muzikālā banka 2014» lielais fināla balsojums, kurā tiks noskaidrotas aizvadītā gada vērtīgākās dziesmas latviešu valodā. Balsošana ilgs līdz 15. janvārim, bet dziesmu aptaujas apbalvošanas ceremonija tradicionāli notiks 24. janvārī olimpiskajā centrā «Ventspils».

Šogad, atlasot fināla balsojuma 25 dziesmas, kas visa aizvadītā gada laikā mēneša balsojumos saņēmušas vislielāko klausītāju atbalstu, pirmo reizi tika noteikts, ka viens izpildītājs finālā piedalās tikai ar vienu dziesmu, ļaujot mūziķim izvēlēties, ar kuru no dziesmām startēt fināla balsojumā. Tas savukārt ļāvis aptaujas noslēguma balsojumā ienākt plašākam mūziķu lokam.

Jau ierasti, noslēguma balsojums notiek divās kārtās: līdz 30. decembrim iespējams balsot par visām 25 dziesmām, no kurām 10 dziesmas tālākai cīņai nekvalificēsies, bet no 1. janvāra līdz 15. janvārim – par 15 labākajām. Balsot par gada vērtīgāko dziesmu iespējams aptaujas mājaslapā – muzikalabanka.lv, portālos draugiem.lv un nra.lv. Plašāka info – aptaujas mājaslapā.

Tradicionāli vērtīgāko dziesmu noteiks klausītāji (50%) un «Muzikālās bankas» ekspertu padome (50%), kas veidota no profesionāliem, ar aptaujas fināldziesmām nesaistītiem mūziķiem, kuri ar savu dalību kuplinās arī apbalvošanas ceremonijas šovu. Šogad ekspertu padomē darbojas diriģents Romāns Vanags, operdziedātāja Sonora Vaice, komponists un mūziķis Jānis Ķirsis, mūziķis, komponists un producents Ingus Ulmanis, komponists Gunārs Freidenfelds, džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe Inga Bērziņa, ģitārists un komponists Armands Alksnis, mūziķis, komponists un producents Atis Auzāns, kā arī mūzikas producents Armands Rušenieks un mūzikas žurnālists Sandris Vanzovičs.

Sākoties finālbalsojumam, «Muzikālās bankas 2014» radio raidījumu klausītājus gaida tikšanās ar fināldziesmu izpildītājiem un ekspertiem.

Apkopojot gada rezultātus, lielajā finālbalsojumā iekļuvušas šādas dziesmas (alfabēta secībā):

2 pasaules – Jānis Stībelis & Marta Ritova
Ceļš uz mājām – Rassell & Sabīne Berezina
Debesis karstas – Igo
Kur un kā – Opus Pro
Lai kas arī nenotiktu – Marta Ritova un E.Balceris
Lai rausi – Olga Rajecka
Mani vēl – RYGA & Ērika Eglija
Mans ceļš – Ivo Fomins
Mājas – Artūrs Duboks vs Ainars Virga
Nāk un padzeras – Ūdris & Balode
Nelaid Projām – Roberts Pētersons
Pāriet Bailes – Dons
Pieskāriens – Mārtiņš Ruskis
Rozes zieds – Ainars Virga
Salā Jūra Daugaviņa – Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris
Santa – DigiDing
Sejas Grāmata – Dabasu Durovys
Sekundes– Musiqq
Slāpes – Jānis Bukums
Soļi – Aija Andrejeva
Tas nekad nepāries – A.Kivičš, A.Savadogo, R.Bērziņš, R.Kreicberga
Varu būt – Jenny May
Vēstule no Parīzes – Andris Ērglis
Zilonis – Astro’n’out
Zīmes pašiem jāatmin – Lauris Reiniks

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.