Attēlam ir ilustratīva nozīme AVOTS: lsm.lv

Pirmais deputātu kandidātu saraksts Tukuma novadā iesniegts

Šodien, 17. martā, sākas deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām. Sarakstus attiecīgo pašvaldību vēlēšanu komisijās varēs iesniegt līdz 6. aprīlim.

Kā informē Centrālā vēlēšanu komisija, deputātu kandidātu sarakstus var iesniegt reģistrētas politiskās partijas, to apvienības, kā arī divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā apvienībā. Kandidātu saraksts un tam pievienojamie dokumenti sagatavojami, izmantojot CVK lietojumprogrammu. Kandidātu sarakstam jāpievieno priekšvēlēšanu programma, kuras apjoms nepārsniedz 4000 iespiedzīmes. Ar pieteiktajiem sarakstiem pēc to pieņemšanas pašvaldības vēlēšanu komisijā varēs iepazīties vietnē https://pv2021.cvk.lv

Atgādinām, ka deputātu skaitu pašvaldības domē nosaka Pašvaldības domes vēlēšanu likums, kurā teikts, ka pašvaldībās ar iedzīvotāju skaitu no 30 001 līdz 60 000 iedzīvotāju, tiek ievēlēti 19 deputāti. Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtā informācija, 2021. gada 1. janvārī Tukuma, Engures, Jaunpils un Kandavas novados bija 47 556 iedzīvotāji.

Šodien, 17. martā, 14.00 deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas pirmajā dienā, Tukuma novada vēlēšanu komisija pieņēma pirmo sarakstu ar partijas Nacionālā savienība «Taisnīgums» 22 deputātu kandidātiem Tukuma novadā. To iesniedza partijas pilnvarotā persona Daiga Reča. Viņa atzina, ka saraksts ir ļoti labs, tajā iekļauti cilvēki pārstāv visus četrus apvienojamos novadus, turklāt tie katrs savā novadā ir ļoti atpazīstami, kā arī – pārstāv dažādas darbības nozares: “Uzskatu, ka esam spēcīga komanda, kurā katrs ir pierādījis, ka ir cienīgs būt šajā komandā, lai startētu pašvaldību vēlēšanās.” Vaicāta, vai potenciālie deputātu kandidāti sarakstā varēja paši pieteikties vai tikuši īpaši aicināti, D. Reča atzina, ka kandidāti uzrunāti, un šis darbs uzsākts jau pagājušajā gadā.

Atgādinām, ka Tukuma novada vēlēšanu komisija deputātu kandidātu sarakstus pieņems: piektdien, 19. martā, no 13.00 līdz 16.00, piektdien, 26. martā, no 13.00 līdz 16.00, pirmdien, 29. martā, no 14.00 līdz 17.00, trešdien, 31. martā, no 14.00 līdz 17.00 un otrdien, 6. aprīlī, no 14.00 līdz 18.00.

 

 

 

Komentāri

 1. Gan jau, ka kāds viendzimuma attiecību cienītājs par šamiem nobalsos, bet stipri jau pašvaks tas saraksts! Par Verneru gan brīnos, biju labākās domās!

 2. Izrādās, ka NA ir pavisam bēdīgi ar kadriem reģionos, ja savās rindās jāņem personas , kuras vairāk piederētos Saskaņai ar Aldermanēm un Rozentālēm un ,pašlabuma meklējumos, izstaigājušas visas Latvijā iespējamās partijas.

 3. Uzķēries uz rečenes viltības- šī nav NA, bet kkāds subprodukts ar līdzīgu nosaukumu NA Taisnīgums. Rečenei vienalga uz kāda zirga jāt ka tik izjāt;) Rečeni jau normālas partijas neņem, jo kā staigule visas ir izstaigājusi un piesmējusi

 4. Es saprotu, ka nepatīk un ne tie cilvēki un personas, bet rupjība kādu te velta cilvēkiem…acīmredzot vēl tupāki ir tie komentētāji, šādi jau neuzvedas normāli domājoši cilvēki.Būs iespēja uzdodiet jautājumus, izsakiet viedokli, neslēpjaties zem anonīmiem vārdiņiem.

 5. Nožēlojami ir tie, kas nav spējīgi komentārus ierakstīt ar savu vārdu:)kā suņi , kas piesieti ķēdē skrien un rej, bet kad palaiž vaļā ievelk asti kājstarpē un baidās no savas ēnas!

 6. Vēlētos, kur izlasīt – kādi ir šo partiju solītie “labumi”!
  Pagaidām …. nav viesusies cerība, ka Tukumā ir kas mainījies… pilsētas ceļi izdangāti “Uz Tukumu pēc bardaka”, pašvaldības mājas – kritiskā stāvoklī “Rūpes par iedzīvotājiem”, sevišķi – vecāka gadagājuma, zem katras kritikas!

 7. Ir traki, jā!
  Patreiz, kad valdība izdalīja miljonus pašvaldībām, Tukums tika pie absolūtas nulles!
  Tad, kam mums tāda attīstības nodaļa ar kaudzi vāji motivētu un arī vāji zinošu darbinieku? Kam mums 2 vicemēri, ja no visa tā novadam pienesuma nav?! Tik piesārņot digitālo vidi prot un bezjēdzīgi notrallināt savās algās nodokļu maksātāju naudu, jēgas nekādas!

  1. Pilnībā piekrītu! Lai sagatavotu projektu finansējuma saņemšanai, ir jāstrādā un kaut kas arī jāsaprot. Ar selfijiem, sarkaniem matiem, meliem un pašslavināšanos nepietiek

  1. Un no Valsts atbalsta programmas arī apaļa nulle, diemžēl. Citas aktīvās pašvaldības tagad naudu saņem jebkuram projektam. Bet mūsu tirliņiem bez selfiju taisīšanas un matu krāsošanas vairāk neko nevajag.
   Skumji un TRAĢISKI

 8. Nu nav laika viņiem domāt par Tukuma attīstību. Jāgatavojas vēlēšanām. Jācer, ka vietnieku elektorāts ir aizbraucis no valsts. Ar vecajiem, gan jau, tiksim galā.

 9. Gadiem stāv vecs un noplucis kultūras nams, mūzikas skola un arī pats Tukums ir saguris. Šķiet iepriekšējie bija iemiguši un aizrāvušies paši ar sevi.Nākamie nespēj, jo jāgatavojas krēsliem.

 10. Paga paga, pirms nepilna gada koši krāšļotā partiju tūrisma industrijas pārstāve atkārtoti iestūrēja ZZS ostā un nu jaunu pie siles tikšanas projektu uzcepusi. Šinī sakarā jautājums tikai viens , cik ilgu laiku krāšņā būtne noturēsies šajā vienas reizes partbiznesa projektā.

 11. Daiga Reča : “Tautas kustība Latvijai” (Zīgeristu banānu partija), ZZS, TB/LNNK, Politiska apvienība “Centrs” , NSL (Sudrabas partija), Latvijas Zemnieku savienība, Nacionālā apvienība” Taisnīgums” …….. gan jau sekos arī turpinājums…

 12. Ar kādām metodēm jāšantažē, lai piekristu kandidēt no šī odiozā saraksta, jo no laba prāta ar prātu apveltīts cilvēks tā nedarītu.

  1. Šulcs jau visu šo ir nolaidis ar savā laikā paņemtajiem parādiem.Tagad ejot par mēru var tikaj turpināt ņemt kredītus jo naudas joprojām nav.Ja tas tur tiks tad Tukumam ir krahs.

  2. Šulcs jau visu šo ir nolaidis ar savā laikā paņemtajiem parādiem.Tagad ejot par mēru var tikaj turpināt ņemt kredītus jo naudas joprojām nav.Ja tas tur tiks tad Tukumam ir krahs.

   1. Dabūt labu aizdevumu labam projektam ir novada veiksme, ja Imis un tamlīdzīgie to nesaprot, tad drīz viss Tukums būs no uzņēmējiem, viņu nodokļiem un jebkādas attīstības atbrīvots. Tas ir tas, uz ko šodienas domes vadoņi mūs ved? No šiem dzirdēta tikai viena dziesma ”vecā vara to un vecā vara šo”, bet paši nav izdarījuši tieši neko! Neesmu dzirdējis nevienu saprātīga līdera cienīgu plānu, kā tad mūsu pilsēta un novads attīstīsies. Vai būs tā, kā tagad, kad izmirs iela pēc ielas, kad jauniem cilvēkiem ar bērniem, speciālistiem nebūs kur dzīvot, kad sociāli neaizsargātiem būs pašvaldības rūpes, ko varējām redzēt kādā avīzes bildē, kur virtuvē pie galda uzlikts pods?!

    1. Piekrītu, Tukumā netiek domāts par jauniem projektiem un to realizāciju, tikai vainas novelšana uz veco varu un solījumi nākotnei, bet nav darbu! Braucot pa galvenajām Tukuma ielām-Lielo ielu, Talsu ielu, u.c visur kūp skursteņi, veci šķūņi, nekas nemainās… Ir jau 21.gs, bet cilvēki dzīvo kā 19.gs. ar malkas apkurēm, krāsnīm, sausajām tualetēm…Kur ir kādi projekti dzīves līmeņa celšnai? Nerunāsim par pirti un baseinu, ko visi tik sola un nekas netiek darīts! Skumji…

    2. Rau,te nu tipisks latvietis. Dzīvo uz parāda un no algas līdz algai.Tieši tādu nevar laist pie pilsētas vadīšanas jo neprot savu budžetu pārvaldīt kur nu vēl pilsētas.

      1. Tādi Tukuma domē ir vairāki. Piesaka maksātnespēju, un dome piešķir pašvaldības dzīvokli kā “neaizvietojamam” speciālistam. Kā var vadīt lielu saimniecību un mācīt citiem, kā pareizi dzīvot, ja savu saimniecību neprata pārvaldīt un sakārtot? Lūdzu atbildi uz šo jautājumu!

 13. Vienīgais Rečas kundzes varoņdarbs ir savas un vīra algas palielinājums tūlīt pēc Reča kuņģa stāšanās amatā.

 14. Bija vēl viens un, kā pati reiz izteicās, , svarīgākais – bija savas ģimenes uzņēmums darba aizsardzībā jāuZsēdina visiem ar domi saistītajiem

 15. Ar rečas meitas uzņēmumu Future Development, kurā ‘strādā’ pati daigareča un saņem algu tajā, brīvprātīgi-piespiedu kārtā ir noslēgti līgumi ar visiem Tukuma pašvaldības uzņēmumiem (siiltums, ūdens, piejūra) un skolām, bērnudārziem uc. Par darba drošības pakalpojumu sniegšanu.
  Taču kas atbildēs par ugunsgrēku Piejūrā, kur radās milzu zaudējumi? Ugunsdrošība taču ietilpst darba drošības pakalpojumos. Vai tikai tas nebija iemesls, kāpēc dome piešķīra Piejūrai pus miljonu eiro?

 16. tik daudz pretīgu komentāru! bēdīgi, ka pat «šis pārbaudījumu – kovidlaiks« nav rosinājis mūs pārvērtēt pašiem sevi .. Dzīvē nereti pienāk tādi personiski pārbaudījumi – un tad mēs sev jautājam: «par ko man tas ….”

 17. Skatijos arī vienu citu sarakstu,tur viens jaunais gudrītis grib Tukuma ezeru atjaunot,nu kosmonauts! Priekš kam tas ezers,mums trūkst bērnudārzu,kultūras nams pēc šķūņa izskatās, centrs noplucis,nav pirts,baseins. Klauni

 18. Daiga ļoti bieži pasaka taisnību un tas nepatīk liekuļi em, ja iemācītos savaldīt emocijas varētu daudz izdarīt,

  1. Labi pazīstu Daigu Reču, un zinu, ka viņa nekad nesaka taisnību! Meli, intrigas, klačas, lišķība un glaimi- lūk viņas ikdiena. Ja kads notic viņas teiktajam, tad ir apmuļķots un gaidi kad tas tiks pavērsts pret tevi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.