Saeima atbalsta deputātu skaita samazināšanu mazajās pašvaldībās

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 5.februārī, konceptuāli atbalstīja grozījumus pašvaldību vēlēšanu likumā, kas paredz samazināt mazajās pašvaldībās ievēlamo deputātu skaitu.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 5.februārī, konceptuāli atbalstīja grozījumus pašvaldību vēlēšanu likumā, kas paredz samazināt mazajās pašvaldībās ievēlamo deputātu skaitu.

Turpmāk tajās pašvaldībās, kuru administratīvajā teritorijā vēlēšanu izsludināšanas dienā ir reģistrējušies ne vairāk kā 5000 iedzīvotāju, pašreizējo 13 deputātu vietā būs jāievēl deviņi deputāti.

Izmaiņas likumā rosinātas, lai nodrošinātu profesionālu un efektīvu pašvaldības iedzīvotāju pārstāvniecību novada domē, likumprojekta iesniedzēju vārdā uzsvēra komisijas sekretāre Lolita Čigāne. „Patlaban Latvijā ir 37 šādas mazās pašvaldības, un lielākajā daļā no tām lēmumu pieņemšana ir apgrūtināta, jo ievēlētie deputāti, kuri kādreiz ieņēma deputātu vai priekšsēdētāju amatus bijušajos pagastos, bieži vien nepārstāv visa novada, bet gan tikai sava bijušā pagasta intereses. Tas noved pie tā, ka atšķirīgo viedokļu dēļ ir apgrūtināts domes darbs, jo nav iespējams vienoties par labāko risinājumu visa novada iedzīvotājiem,” sacīja L.Čigāne.

Atbalstu izmaiņām pašvaldību vēlēšanu likumā pauda arī Valsts prezidenta padomnieks likumdošanas un juridiskajos jautājumos Edgars Pastars, bet Latvijas Pašvaldību savienības padomniece Vineta Reitere informēja, ka deputātu skaita samazināšanu atbalsta lielākā daļa mazo pašvaldību.

Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc likuma izsludināšanas un attieksies uz deputātiem, kas tiks ievelēti 2013.gada pašvaldību vēlēšanās.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija nolēma likumprojektu „Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” virzīt kā steidzamu. Saeimā pirmajā lasījumā to plānots izskatīt 7.februārī, bet galīgajā lasījumā pieņemt 14. februārī.

Komentāri

  1. man šķiet, ka vajadzētu samazināt Deputātu skaitu Saeimā un tajās komisijās ! varbūt būtu efektīvāks darbs !

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *