Rožu svētki un citi pasākumi Tukuma pusē

Šajā nedēļas nogalē, kad ir jūlija vidus, jau tradicionāli Tukumā tiek svinēti Rožu svētki. Mazliet citādāki nekā citus gadus, Rožu svētki no piektdienas līdz svētdienai tiks svinēti arī šogad. Pasākumi notiks gan pilsētā, gan arī kolekciju dārzā “Rozītes”, kur tiks svinēti Mazie Rožu svētki un atzīmēta 10. gadadiena. Vēl šo piektdien gardēžiem un mūzikas mīļotājiem ir iespēja doties uz Šlokenbekas muižu, kur uz muzikālajām vakariņām aicina Alvis Hermanis un Aija Vītoliņa, savukārt atpūtas kompleksā “Valguma pasaule” notiks skaņu un noskaņu vakars Mākslas takā, kur ar čella, kokles, ksilofona, gongu, klavieru, flautu un balss skaņām mežu piepildīs “Stīgotājas” – Ieva Šķendere un Kamēlija Straume. Sestdien uz Saules dienu kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri aicina Jaunpils un neiztrūkstoši būs arī saullēkta un saulrieta braucieni Lielajā Ķemeru tīrelī.

 

Citādie Rožu svētki Tukumā

No piektdienas, 16. jūlija līdz svētdienai, 18.jūlijam Tukumā ar dažādām norisēm tiks svinēti Rožu svētki. Lai arī izpaliks lielā svētku skatuve ar koncertiem, svētkos netrūks radošuma izpausmes, iedvesmas un pārsteigumu. Galvenie svētku elementi būs 5 vides objekti, darināti no rozēm un citiem ziediem, kuri svētku viesus priecēs visas trīs svētku dienas – “Rožu vainags”, “Ziedu laiva”, “Mākslai vajag telpu”, “Sapņu pietura” un “Puķu bērnu nostaļģija”. Būs arī svētku tirdziņš, dažādi muzikāli sniegumi Lindas Leen, Elzas Rozentāles, Kaspara Zemīša un citu mūziķu izpildījumā, viesošanās daiļdārzā, kā arī dažādas mākslinieciskas izpausmes. Un visam pāri – rozes.

Savukārt svētdien, 18.jūlijā no pulksten 11.00 līdz pat pusnaktij kolekciju dārzs “Rozītes” svinēs Mazos rožu svētkus un savu 10. gadadienu. Šeit būs piedāvāta īpaša programma visai ģimenei visas dienas garumā ar īpašu kulmināciju vakarā, kad ar skaistākajām dziesmām uzstāsies apvienība “Tev tuvumā” un skaisto dārzu nakts krāsās un noskaņās piedzīvot aicinās uzvedums “Nakts sajūtu labirints”. Vairāk informācijas un noteikumi par pasākuma apmeklējumu www.bilesuparadize.lv un www.facebook.com/dailasrozes. Jāpiebilst, ka visi laipni aicināti kolekciju dārzu bez maksas apmeklēt arī pārējās svētku dienās – gan piektdien, gan sestdien. Adrese: Rozītes, Sēmes pagasts, Tukuma novads.

Ar visu svētku programmu un vairāk informācijas par svētku norisēm var skatīt vietnēs www.facebook.com/TiekamiesTukuma  un www.facebook.com/rozusvetki. Programmu un svētku norises vietu karti varēs saņemt svētku dienās Tukuma TIC, kā arī lejuplādēt www.visittukums.lv

 

Muzikāli pasākumi Tukuma apkārtnē

Šlokenbekas muižā piektdien, 16.jūlijā pulksten 18.00 uz Muzikālām vakariņām aicina Aivars Hermanis un Aija VītolīņaAdrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas par koncerta apmeklējuma noteikumiem un biļešu iegādi pa tālruni 28301020, www.facebook.com/SlokenbekasMuiza

Skaņu un noskaņu vakars “Valguma pasaules Mākslas takā” aicina piedzīvojumā visus, kuri izslāpuši pēc mazliet klusuma un iespējas baudīt dabu un mūziku pievērām acīm. Piektdien, 16.jūlijā no pulksten 20.30 atpūtas kompleksā “Valguma pasaule” mežu ar čella, kokles, ksilofona, gongu, klavieru, flautu un balss skaņām piepildīs “Stīgotājas” Ieva Šķendere un Kamēlija Straume. Pastaigā būs sarūpēts arī pa kādam pārsteigumam, saldam un gardam. Visi laipni aicināti.  Adrese: “Valguma pasaule”, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas par pasākuma norisi un apmeklējuma noteikumiem pa tālruni 29414022, www.valgumapasaule.lv

Savukārt sestdienas, 17.jūlija vakarā uz Cēri aicina muzikālā apvienība “Sērfotāji uz Pusslodzi”. Pulksten 18.00 pie Cēres sporta halles ar koncertu “Paņem mani līdz” uzstāsies mūziķis Staņislavs Judins un aktieris Rihards Lepers. Koncerts pieejams vakcinētām vai COVID-19 izslimojušām personām, uzrādot derīgu sertifikātu, kā arī apmeklētājiem, kuri pēdējo 48 stundu laikā veikuši COVID-19 testu, un tas ir negatīvs. Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts vai negatīvs testa rezultāts nav nepieciešams. Pie ieejas pasākumā, kopā ar biļeti, sertifikātu vai testu, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Adrese: Cēres sporta halle, Cēre, Cēres pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas – www.facebook.com/events/540090990516267

 

Dabas norišu pasākumi

Sestdien, 17.jūlijā 10.00 no rīta uz Saules dienu kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri aicina Jaunpils. Visas dienas garumā notiks meistarklases par ārstniecības augiem uzturā, savvaļas aptieku, zaļajām receptēm un skaistumkopšanu. Būs Ziedu pasākums un Uguns rituāls. Adrese: Jaunpils, Jaunpils pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni 28301408.

Savukārt Saulrieta un Saullēkta laivu braucienus Ķemeru nacionālajā parkā 16. un 18.jūlija vakarā no pulksten 18.45 un 17.jūlija rītā no pulksten 4.00 piedāvā laivu kompānija “Ozolaivas”. Šī būs lieliska iespēja doties ar laivu apskatīt Lielā Ķemeru tīreļa purvu ezerus un vērot neskarto dabu, vērot sauli, krāsu daudzveidību un dabas brīnumaino maģiju īpašajos diennakts brīžos. Pieteikšanās braucienam iepriekš obligāta, ko var izdarīt kompānijas mājas lapā www.ozolaivas.lv .

Tikšanās vietaĶemeru tīreļa A malā, pie šosejas P-101. Vairāk informācijas pa tālruni 23202900 un www.ozolaivas.lv/events/month/2021-07/.

 

Tiekamies Tukumā vasarā! Uz Tukumu pēc smukuma!

Komentāri

 1. Bus pilnīgi lieki iztereti lidzekĺi,pseido svētku programma nekāda, būtu labak parceluši uz nakošo gadu pakrājuši naudiņu kvalitativiem svetkiem !

  1. ha ha.naudinju pakrajushi.viniem ir jaiztere.lai vai kaa.gluzhi kaa krievu laikos slarku leja graavi.traktors ar pus baku nevareja kolhoza darbnica ierasties.nu un tad jau dizeldegviela nevienam vispar nevajadzeja.

 2. ļautiņi, kas notiek! Tiešām smadzenes sviestā sagājušas!? Nu ko var pērties? Svētki ieplānoti superīgi, turklāt par divas reizes mazāku naudu nekā parasti, jācer, ka viss, kas iecerēts, arī izdosies. Un domāju, ka mums netrūkst arī normālu – gan inteliģentu un saprātīgu cilvēku, tāpēc prieks, ka jūsu – pāraktīvo komentētāju gaumā – tie, jācer, nebūs.

  1. Kadam te tiešam kk sviesta sagajis :)svetki tā kā būtu jābūt visādas vecuma iedzivotajiem utt.tad vienīgi ko varetu visi ielukot ir tirgotaju iela un šaja karstuma nabaga puķu instalacijas pilseta ,viss.Mūžigas Rozites Sorii neskaitišu,vienu un to paši katru gadu i nemaz negribas.Kas no ši visa varētu but interesanti berniem vai jauniešiem ?Tuku Megi gleznotaju pasākums tā kā būtu domats ļoti šauram interešu lokam.
   Man šis viss atgādina,zoom bernu dziesmusvetkus ,kaut kads murgs.

   1. Pilnīgi piekrītu,biju aizgājis uz centru,tirgotāju iela un nekas vairāk,mazie vēl pie vecās 90 gadīgās strūklakas dziedāja un tas arī viss. Maksāt par veco Linda Lee ir drausmīgi,viņai pašai būtu jāmaksā,lai viņā klausītos. Nav nekāda svētku sajūta. Pareizi,ir taču nāvējošais vīrus,pilnas ielas ar līķiem,tā mums te apkārt kladzina.

 3. … vārdu sakot, SVĒTKI – vakcinētajiem, pārējie var doties uz jūru, mežu, laukiem, baudīt brīvdienas ar ģimenēm, UN JUSTIES LAIMĪGI UN ATBRĪVOTI! MĪĻI…!

 4. Ļoti gaidu pandēmijas beigas, lai beidzot varam atgriezties normālajos laikos bez maskām un visa kā. Lūdzu, cilvēki – ejiet potēties, tas ir vienīgais veids kā mums visiem kopā uzveikt šo briesmoni. Beidziet lasīt visādas konspirāciju teorijas un klausieties zinātniekos un medicīnas darbiniekos, kas šīm lietām velta visu savu dzīvi un ir daudz zinošāki par, piemēram, Zaigu no feisbuka…

  1. Ja situācija ir nopietna un visiem obligāti ir jāduras,tad ,STOP,-svētkus nerīkojam,sēžam mājās vai mežā. Tagad sanāk dzīres mēra laikā. Taču ja viens otrs no tā nebūtu ieguvējs tad jau neskraidītu apkārt ar orgasma pilnām acīm-”svētki,svētki,supersvētki,ķeriet svētkus,ķeriet kaifu…rudenī būs nokdauns lokdauns varēsiet pie siltām pankūkām un tējiņas šķirstīt svētku bildītes un atcerēties, kā visa radošā komanda ekstremālos apstākļos radījā kaut ko unikālu. Diemžēl ir tik daudzi dīvānpirdēji,kas to nesaprot…nu kaukāc sviesc”.

 5. Tad kad Tukums iemacisies no citam pilsetam parņemt pieredzi (ja jau pašiem izdomas nav )tad varbut varam kk ceret,šodien ,da vienkārši aplukot TV Cesis pilsetas svētkus,un papriecaries par talantigiem cilvekiem !!!

 6. Lai svetki būtu ok visam paaudzem,1kart butu jaizvelas kaut kāds sakarīgs svetku kopsaucējs ap kuru tad var apaudzet idejas,ja viņas protams ir :)jo pilnīgi piekritu šodien pilseta dzirdetajam,šī rožu,rozīšu ideja sevi ir izsmēlusi lidz galam jau sen !!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.