Rīt Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena /VIDEO/

Rīt pirmo reizi Latvijā daudz plašāk tiks atzīmēta Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena. Šajā dienā 10.00 aicinām uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, kur tiks pacelts īpašais karogs. 16.00 ikviens aicināts uz labdarības koncertu Rīgas Domā, kā arī uz vairākiem koncertiem Sv. Jāņa baznīcā.

17. novembrī pirmo reizi Latvijā tiks atzīmēta Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena. Šajā dienā ikviens aicināts uz Rīgas Domu, kur 16.00 notiks labdarības koncerts un fotogrāfiju izstādes «Es piedzimu agrāk» atklāšana. Priekšlaicīgi dzimušo mazuļu diena izskan arī ar gaismas festivāla «Staro Rīga» palīdzību – Rīgas Dzemdību namā, Sv. Jāņa baznīcā un Jāņa sētā.

Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena Latvijā tiks atzīmēta īpaši. Jau no 15. novembra gaismas festivāla «Staro Rīga» ietvaros par godu pāragri dzimušajiem mazuļiem tiek izgaismots Rīgas Dzemdību nams, pārtopot par «Dzīvības formām». Tas ir stāsts par vienu no pasaules brīnumiem – cilvēku.

17. novembris iesāksies plkst. 10.00 Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kad tiks pacelts Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienas karogs. Turpmāk katru gadu 17. novembrī tas plīvos pie Bērnu slimnīcas, lai atgādinātu par pāragri dzimušajiem bērniņiem.

17. novembrī ikviens aicināts uz Rīgas Domu, kur 16.00 notiks muzikāls svētbrīdis un labdarības koncerts. Koncertā uzstāsies Latvijas operas zvaigznes Evita Zālīte, Sonora Vaice un Krišjānis Norvelis, bet pie ērģelēm – Kristīne Adamaite. Aicinām piedalīties, jo šis svētbrīdis būs iespēja visiem kopā domāt labas domas un izteikt cerībām pilnus vārdus – lai atbalstītu vistrauslākās dzīvībiņas. Ieeja bez maksas.

Divu nedēļu garumā Rīgas Domā būs skatāma fotogrāfiju izstāde «Es piedzimu agrāk». Fotogrāfijas uzņemtas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās aprūpes nodaļā, kur atrodas vismazākie un vistrauslākie pacienti. Fotogrāfiju autors ir Dr.iur. zvērināts advokāts Juris Beikmanis.

Šajā dienā īpašs notikums būs arī Sv. Jāņa baznīcā un Jāņa sētā gaismas festivāla «Staro Rīga» projekta «Pieskārieni» ietvaros. Ērģelniece Iveta Apkalna vairākas reizes muzicēs, ļaujot ieskatīties šajā procesā, kas parasti klausītājam paliek noslēpumā tīts.

Pirms katra koncerta Jāņa sētā būs iespēja aplūkot īpašu video izrādi, tostarp ielūkojoties priekšlaicīgu mazuļu un viņu ģimeņu realitātē. Pirmais koncerts Sv. Jāņa baznīcā sāksies plkst. 18.00. Paldies vecākiem, kas atļāva ar fotogrāfiju starpniecību citiem ieskatīties tur, kur parasti ļauts ieiet tikai vecākiem un mediķiem. „Staro Rīga” video apskatāms jau tagad.

17. novembris ir īpaša diena. Tā ir diena, kad aizdomāties par pāragri dzimušajiem un kad atbalstīt – pārāk agri dzimis mazulis ģimenei ir liels pārbaudījums. Šī diena ir paldies arī mediķiem – viņi sniedz atbildes gan uz vienkāršākajiem, gan sarežģītākajiem jautājumiem, viņi dod cerību, kā arī palīdz saprast reālo situāciju.

Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena tiek atzīmēta visā pasaulē. Viena no lielākajām kopīgajām akcijām ir lielu objektu izgaismošana, piemēram, Ņujorkā izgaismots būs debesskrāpis «The Empire State Building». Tāpat pasaulē šo dienu atzīmē ar īpašu un vērienīgu zeķīšu akciju, piemēram, Turku (Somijā) pašlaik izkārtas jau vairāk nekā 200 zeķītes. Par godu priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienai notiks koncerti, izstādes, arī riteņbrauciens (Kiprā) un, protams, lielu objektu izgaismošana. Šī diena ir iespēja daudz skaļāk atgādināt par tiem, kuri ir vistrauslākie, lai gan viņu acīs jau dejo dzirksteles – par ikkatru nākamo mirkli.

Bērniņam pasaulē būtu jāienāk no 38. līdz 42. grūtniecības nedēļai. Priekšlaicīgi dzimušajiem mazuļiem ir augstāks mirstības un dažādu īslaicīgu un ilglaicīgu veselības problēmu risks. Viens no šo mazuļu veselības problēmu cēloņiem ir nepietiekamā plaušu attīstība. Pērn Latvijā priekšlaicīgi piedzima 1100 mazuļi, 50 no viņiem svēra mazāk nekā vienu kilogramu.

Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienas aktivitātes Latvijā organizē Latvijas Neonatologu biedrība.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *