Attēlam ir ilustratīva nozīme

Reitingu sarakstos visaugstāk – Tukuma Raiņa ģimnāzija

Vakar, 25. novembrī Draudzīgā aicinājuma fonds publiskoja Latvijas skolu reitingu, kurā vērtēti vidusskolu absolventu centralizētajos eksāmenos gūtie rezultāti 2019. gadā.

Reitingā skolas sarindotas četrās grupās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, un tajās vērtēti rezultāti latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabas zinātnēs (bioloģijā, fizikā, ķīmijā) un vēsturē. Jāpiebilst, ka pirmajām 25 saraksta skolām tiek publicēti reitinga punkti, taču četru mūsu novadu skolas nav to vidū, taču ir norādīts, kurā pārbaudījumā skolai ir veicies labāk vai sliktāk. Ja eksāmenu skolā kārtojuši mazāk par trim skolēniem, to vērtē ārpus konkursa.

Ģimnāziju vidū no 47 izglītības iestādēm Tukuma Raiņa ģimnāzija ierindojusies 28. vietā un vislabākos rezultātus sasniegusi fizikā – reitingā 14. vieta, angļu valodā – 15. vieta un 16. – dabas zinībās. 173 pilsētu vidusskolu grupā 121. vietā ierindota Tukuma 2. vidusskola, kuras audzēkņu labākais sniegums bijis latviešu valodā un literatūrā (75. vieta) un angļu valodā (96. vieta). 78 lauku vidusskolu grupā 42. vietu ieņem Engures vidusskola, kas 39. vietu ieguvusi latviešu valodas un literatūras un arī angļu valodas eksāmenā, bet 45. – matemātikā. 44. vietā šajā sarakstā ir Zemgales vidusskola, kuras absolventi gandrīz visos mācību priekšmetos rezultātus, salīdzinot ar 2018. gadu, uzlabojuši, bet šogad vislabāk kārtojuši eksāmenu bioloģijā –  17. vieta, dabas zinībās – 20. un latviešu valodā un literatūrā – 23. Tikmēr 51. vietu ieņem Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola, kas vislabāk sevi parādījusi latviešu valodā un literatūrā – 28. vieta un matemātikā – 32. vieta. 66. vietā ir Jaunpils vidusskola, kuras audzēkņu augstākais rezultāts bijis 33. vieta krievu valodā un 47. – angļu valodā, bet jaunizveidotā Kandavas reģionālā vidusskola ierindojusies 106. vietā, taču tā kā tajā pārbaudījumus kārtojuši vien divi skolēni, viņu sniegums vērtēts ārpus konkursa. Savukārt 92 specializēto skolu vidū – 77. vietā minēta Tukuma vakara un neklātienes vidusskola, kas no šī mācību gada pievienota Zemgales vidusskolai. Šīs skolas absolventu labākais veikums bijis krievu valodā – 19. vieta un 57. – latviešu valodā un literatūrā. Tikmēr šai pašā grupā 79. vietā ierindots Kandavas lauksaimniecības tehnikums, kura absolventi lielākos panākumus bija ieguvuši fizikā – 10. vieta un vēsturē – 40 vieta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.