Publiskām asarām neticēt!

Noticis sen gaidīts brīnums – valdība ir kļuvusi tuvāka tautai! Neticat? Palūkojiet, kā labklājības ministre lej gaužas asariņas un rāda līdzjūtīgu sejiņu katram Latvijas nabadziņam. Un viņa ne tikai šņaukājas, bet arī dara – taisa augšā visādus "ierosinājumus" un "aicinājumus", kā uzlabot šo nabadziņu dzīvi.

Noticis sen gaidīts brīnums – valdība ir kļuvusi tuvāka tautai! Neticat? Palūkojiet, kā labklājības ministre lej gaužas asariņas un rāda līdzjūtīgu sejiņu katram Latvijas nabadziņam. Un viņa ne tikai šņaukājas, bet arī dara – taisa augšā visādus "ierosinājumus" un "aicinājumus", kā uzlabot šo nabadziņu dzīvi.

Pēdējā spīdošā ideja – aicinājums palielināt tā saukto GMI jeb garantēto minimālās iztikas pabalstu. Es jau, protams, gaisā lēktu, plaukšķinātu un ierosinātu ministrei galu galā iešķiebt kādu ordeni (Vai tad mums žēl?), ja vien atkal te nebūtu norakts kāds nabaga, nabaga suns.
Pašlaik šis valsts noteiktais GMI ir Ls 27 un, saprotot, ka šī summa ir gana smieklīga, pēc saviem ieskatiem vai drīzāk rocības pašvaldības piemet klāt vēl kādus desmit līdz pārdesmit latu. Nebūtu jau slikti, ja šī knapā summa kaut nedaudz tiktu palielināta, tikai – uz kā rēķina? Izrādās, valdība labklājības ministres personā grib būt labiņa uz pašvaldību rēķina, jo ne jau pati atrod naudu GMI paaugstināšanai, bet aicina to darīt pašvaldībām! Pašvaldībām, kas jau tā pašas remontē savus ceļus, skolas, maksā pabalstus un pat neoficiāli piestutē policistus, pedagogus, ārstus un ugunsdzēsējus, jo valdība jau tik daudz nedod, lai šajos inflācijas apstākļos varētu gan ēkas uzturēt, gan cilvēkus darbā noturēt.
Es jau saprotu – liesie gadi sākušies un, ja mūslaikos vēl dzīvotu bībeliskais Jāzeps, viņam sapņos noteikti govju skeleti un papuvušas vārpas vien rādītos. Taupības nolūkā pat mūsu pašu premjeram radies kāds ģeniāls plāns – viņš piedāvā nevalstiskajām organizācijām kļūt par daļēji valstiskām. Tas nozīmē, ka dažas, premjera vārdiem runājot, uzraugošās funkcijas vairs nebūtu valsts apmaksāto ierēdņu darba pienākums. Par to vispār nevajadzētu maksāt… vismaz valstij ne! Secinājumi? Nevajag pārāk ticēt publiskām asarām un valdības plāniem, jo galu galā katram pašam vien būs jācīnās par savu iztikšanu, jo valsts, vismaz šīs valdības personā pat nagrasās pilnā mērā uzturēt savas institūcijas, kur nu vēl sniegt kādu atbalstu mums – tā teikt, vienkāršajiem iedzīvotājiem. Vien jāspļauj pār plecu, lai nekad praksē nenāktos pārbaudīt, kā ir dzīvot ar Ls 27 kabatā un kilogramu putraimu azotē.

Komentāri

  1. Nezinu kur jūs raujat informāciju ka valstij nav naudas un tā netaisās uzturēt savas institūcijas, ja valsts lempja (lasīt prezidenta) jūrmalsas rezidenci grasās remontēt par pusmiljonu mūsu naudas. Ņemsim vērā ka tiko jau vienu daļu izremontēja par līdzīgu summu… Kamēr mums jātaupa un jādzīvie dievs vien zin kā, šie pida.. tērē naudu kā vien pagadās!!!!

  2. Nuu, no taa, ka mees te rakstaam, Zaglerim neviens neko nost nenjem un mums neatdos! Jaaiet to buudu nosvilinaat…:)…ups, ceru, ka tur SAABA vinji haltuuree:)

  3. Alvus – nezinu kā citiem ar tām zināšanām, bet tu lasīt točna nemāki, viņa ir Liena Trēde un no tā iznāk Lieniņa, bet nu lienīte nekādi… Laikam tālāk par sagatavošanas grupiņu neesi ticis savā izglītībā…

  4. Es ar domaaju, ka shitais raksts bija tieshi par deminutiiva lietoshanu ikdienas dziivee…:)un izskataas, jau, ka te uzradushies iipashi centiigi autores cieniitaaji!? I gjiimi paziists, i iekshas, ha, ha:)

  5. Ar autores aizstāvēšanu jau sakars te mazs! Vienkārši nesaprotu kā cilvēkas spēj runāt par zināšanu ja pats izlasīt piecus burtus nav spējīgs!

  6. Liena vai Liene…nu liela šķirba kā sauc kādu žurnalomenši…
    Brex, kur es rakstīju, ka viņa ir stulba, bet par tavu slimo galviņu parasti gan cilvēki atceras, kad runā par tevi personīgi…diemžēl.

    Pingvīn, tu varbūt esi ar paranormālām spējām un zini bez manas palīdzības par kādām zināšanām es runāju…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.