Attēlam ir ilustratīva nozīme

PTAC soda ātro kreditētāju par neatbilstošu reklamēšanos

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs  ir pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, piemērojot SIA „ONDO” soda naudu  5000,00 EUR apmērā un nosakot tiesisko pienākumu – aizliegt Reklāmas likuma prasībām neatbilstošu patērētāju kreditēšanas reklāmu izplatīšanu.

Laika posmā no 2019.gada decembra līdz 2020.gada aprīlim televīzijā un vietnēs www.inbox.lv,  www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī meklētājprogrammā Google PTAC fiksēja vairākas (13) Sabiedrības izplatītas patērētāju kreditēšanas pakalpojumu reklāmas, kurās, izmantojot animāciju, Sabiedrība savu zīmolvārdu reklamēja, piedāvājot patērētājiem palīdzību, piemēram, saplīsušas sadzīves tehnikas, mājokļa remonta, avārijā cietušas automašīnas remonta, datora un telefona bojājumu gadījumā, kas, ņemot vērā Sabiedrības vienīgo saimnieciskās darbības veidu – licencēts patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs, ir iespējama tikai un vienīgi aizdevuma veidā.

Ņemot vērā Patērētāju tiesību aizsardzības likumā 8.3 pantā noteiktos ierobežojumus,, PTAC 2020.gada 31. jūlijā pieņēma lēmumu par Reklāmas likuma pārkāpumu, atzīstot Sabiedrības izplatītās patērētāju kreditēšanas pakalpojumu reklāmas (to kopējo saturu, noformējumu, pasniegšanas veidu un sniegto informāciju) kā ierobežojumiem neatbilstošas. Vienlaikus šīs reklāmas ir pretrunā ar ierobežojumu mērķi – samazināt šo reklāmu auditoriju un līdz ar to bezatbildīgas aizņemšanās iespējas.

Ņemot vērā gan reklāmu izplatīšanas apjomu, gan vides, kur tās tika izplatītas, gan to iespējamo negatīvo ietekmi uz sabiedrību un godīgu konkurenci, kā arī, lai motivētu Sabiedrību turpmāk šādu pārkāpumu nepieļaut, PTAC nolemj piemērot Sabiedrībai soda naudu 5000 EUR apmērā un nosaka tiesisko pienākumu – aizliegt Reklāmas likuma prasībām neatbilstošu patērētāju kreditēšanas reklāmu izplatīšanu. 

Komentāri

  1. 5000 eiro? Nopietni? ko tadu var tikai Latvijaa redzeet, Tai firmai tie 5000 ir ka mums 5 eiro. Nekur arvalstiis nav tik nieciigi sodi ka Latvijaa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.