Attēls: lvportāls.lv

Prezidents izsludina novadu reformu

Kaut arī 46 Latvijas pašvaldības, to skaitā arī Kandavas, Engures un Jaunpils novadu vietvaras šonedeļ bija vērsušās pie Valsts prezidenta ar lūgumu neizsludināt Administratīvi teritoriālo reformu, šodien, 19. jūnijā, Egils Levits preses konferencē paziņoja, ka reformu tomēr tiek atbalstīta.

Levits norādīja, ka Saeima būtiski uzlabojusi sākotnējo reformas piedāvājumu, paredzot stiprināt vietējo kopienu kultūrvēsturisko identitāti un nodrošināt, ka vietējām kopienām būs sava demokrātiski vēlēta pārstāvniecība pagastu un mazpilsētu līmenī.

Šie priekšlikumi ir būtiski uzlabojumi, tādēļ prezidents izšķīries reformu izsludināt.

 

Tajā pašā laikā Levits uzsvēra, ka pašvaldību “teritoriju robežas nav akmenī iecirstas uz visiem laikiem”, ja vēlāk izrādīsies, ka kāds modelis nestrādā kopienas interesēs, nestrādā iedzīvotāju interesēs, to iespējams koriģēt saprātīgu grozījumu ceļā, bet otrais ceļš ir Satversmes tiesa.

Atsevišķas korekcijas joprojām ir iespējamas, uzsvēra  Levits.
Kā piemēru viņš minēja Varakļānu novadu, kuru tomēr nolēma iekļaut Rēzeknes novadā, lai gan iedzīvotāji un pašvaldība aizstāvēja pievienošanos Madonai.

Likumdevējam būtu jābūt gatavam apspriest šo jautājumu vēl, ar potenciāliem likuma grozījumiem, norādīja prezidents.

Jāatgādina, ka Saeima 10. jūnijā atbalstīja ilgi tapušo un pretrunīgi vērtēto administratīvi teritoriālo reformu. Tā paredz no 2021. gada jūlija Latvijā pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 42, turpmāk būs 10 valstspilsētas, bet vietējām kopienām vietējo jautājumu risināšanai būs savi vēlētie pārstāvji jeb nulles līmeņa pašvaldības.

 

Avots: LSM.lv

 

Komentāri

    1. Tukumu tagad pārvalda ZZS un NA. Pievienojas Kandava (ZZS), Engure (NA), Jaunpils (ZZS). Izskatās, ka JV un tajā ietilpstošā TPN (tas pats JV) ir vēsture.

  1. Pats atzīst,ka likums ir brāķis,bet izsludina tomēr…tā ir,ja lupata amatā
    Kārtējais likums-brāķis ar neskaitāmiem grozījumiem kā jau kaudze citu,vai nu pie vainas zemais likumdevēju izītības līmenis, vai varbūt, kā tagad modē bazūnēt-kremļa sabotāža

  2. Nu viss ir slikti,likumu pieņęměji slikti,nu tad ejiey ar saviem likumiem un grizījumiem,iesniedziet priekšlikumus un negaidiet jātnieku baltă zirgā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.