Polijas vēlēšanu uzvarētāji paraksta koalīcijas līgumu

Polijas parlamenta vēlēšanās uzvarējušās partijas "Pilsoniskā platforma" (PO) un Zemnieku partijas (PSL) vadītāji sestdien parakstīja līgumu par koalīcijas valdības izveidošanu.

Polijas parlamenta vēlēšanās uzvarējušās partijas "Pilsoniskā platforma" (PO) un Zemnieku partijas (PSL) vadītāji sestdien parakstīja līgumu par koalīcijas valdības izveidošanu.

"Mēs vēlamies, lai koalīcija būtu veidota uz kompromisu meklējuma pamata un abpusējas uzticības principu cieņas," žurnālistiem skaidroja nākamais vicepremjers un ekonomikas ministrs, centriskās PSL līderis Valdemārs Pavlaks.

Jaunā valdība poļiem sniegs brīvības un solidaritātes apvienojumu, kā arī atjaunos nacionālās kopības sajūtu, uzrunājot PO vadību, sacīja partijas līderis un premjera amata kandidāts Donalds Tusks.

Neskatoties uz prezidenta Leha Kačiņska iebildumiem, ārlietu ministra posteni jaunajā valdībā ieņems Radoslavs Sikorskis, kurš uz PO pārnāca no brāļu Kačiņsku vadītās partijas "Likums un taisnīgums", apstiprināja Tusks.

Sagaidāms, ka jauno valdību prezidents apstiprinās jau šo piektdien, bet valdības uzticības balsojums parlamentā notiks aiznākamajā nedēļā.

Premjera amata kandidāts solījis uzlabot Polijas attiecības ar Eiropas Savienību (ES) un Vāciju, kā arī atrisināt domstarpības attiecībās ar Krieviju.

Polija izvedīs savu karaspēku no Irākas, turklāt sarunās ar ASV par pretraķešu vairoga elementu izvietošanu ieņems stingrāku nostāju, solīja Tusks.

Iekšpolitikā vēlēšanu uzvarētājs solīja atsākt privatizācijas procesu un reformēt veselības aizsardzības nozari. Kļūstot dinamiskākai Polijas ekonomikai, Tusks cer, ka dzimtenē atgriezīsies vismaz daļa no viena miljona poļu, kas valsti pameta pēc tās pievienošanās ES.

PSL jaunajā valdībā būs lauksaimniecības ministra un vēl divu ministru posteņi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.