AVOTS: lv.wikipedia.org

Platformā «Mana balss» uzsākta parakstu vākšana par Melnezera mežu

Ne tikai «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcijā, bet arī platformā «Mana balss» ir uzsākta parakstu vākšana, aicinot nosargāt mežu pie Melnezera. Mērķis – savāk 1000 parakstus, lai iniciatīvu varētu iesniegt atbildīgajai ministrijai un citām institūcijām.

Saite uz iniciatīvu – ŠEIT=>

Komentāri

 1. Meži ir jākopj un jātīra ,slimie koki jāizzāģē .Ieteiktu sakopt Melnezera celiņus, kas pilni ar pudelēm , bundžām, papīriem .Tad jau muti arī nekopsim, lai slimie zobi pūst….

 2. Kas attiecas uz mežu kopšanu vai nekopšanu pilsētas teritorijā – pilnībā atbalstu to kopšanu tā vārda tiešā nozīmē. Varbūt ir vērts domāt par to, ka dabas dažādības vairošanu, slimību kultivēšanu un pētīšanu varētu veikt platībās, kas ir ārpus pilsētas. Un tādu platību mums ir ļoti daudz. Neskaitot milzīgās aizsargājamās teritorijas, ir pietiekoši daudz tādu vietu, kurām tiešām neviens nepievērš uzmanību – un tās ir ārpus pilsētas.
  Gribu atgādināt, ka uztvere par atpūtu ir dažāda, tā pat kā mēs cilvēki esam dažādi. Es nesaku, ka vieni vai otri ir labāki vai sliktāki, taču…. Ne visi par atpūtu dabā uzskata došanos pastaigā ar gumijas zābakiem, tūristu mugursomām, nūjām un citu šķēršļu pārvarēšanai domātu inventāru.
  Atgādināšu, ka pastaigās cilvēki mēdz doties normālā apģērbā ar vēlmi normāli pastumt bērnu ratiņus, pabraukt ar lielāku vai mazāku ritenīti utt. Tai skaitā baudīt sakoptu vidi.
  Kāpēc tiek uzspiests tikai viens viedoklis? Vai ir veikti statistiski pētījumi par šo tik strīdīgo jautājumu – vai patīk mežonīgā daba vai koptā daba? Pieļauju domu, ka tas nav pētīts no šāda skatu punkta.
  Un, kaut arī šie rādītāji būtu 50/50, tas nozīmētu, ka ir tomēr nepieciešamas atpūtas vietas arī tiem otrajiem, kurus jūs, tik ļoti nonievājiet!
  Ļoti vēlētos uzzināt redakcijas domas par to, vai Tukumā ir šāda vieta, kur ģimenei pastaigāties un atpūsties – parks, kurā nav jāpārvar šķēršļu joslas. 1905. gada parks ir, taču tā platība atbilst vairāk lielam, sakoptam rotaļu laukumam, bet ne parkam.

  Par ticību vai neticību cirtējiem.
  Nevarētu teikt, ka presei jebkad ir varēts ticēt! Tieši prese ir tā, kas vienmēr atspoguļo tikai savu (attiecīgo preses īpašnieku, vai tiem pietuvināto personu) viedokli. Patiesībā ir zināms, ka vēl nožēlojamāk ir tad, ja atspoguļo to viedokli, par kuru tiek dāsnāk samaksāts! Tā, ka nevajadzētu nopulgot dažādu nozaru speciālistu viedokļus. Tas būtu tas pats, ja tiktu apgalvots, ka kāda žurnālista raksti ir pilnīgi neprofesionāli un nekorekti uzrakstīti, kas reizēm arī tiešām būtu pamatoti.
  Presei taču ir jābūt patiesai un neitrālai! Tai jāatspoguļo visi viedokļi, neatkarīgi no tā, ko domā attiecīgo preses izdevumu veidotāji. Diemžēl, tas tā nav! Tādēļ, gada nogalē gribas vēlēt –
  Lai nākošajā gadā mēs visi spētu padomāt ne tikai par sevi, bet arī citiem! Lai mēs spētu katrs darīt savu darbu un tik daudz ,,nesunīties” , lai panāktu tikai savu taisnību, izmantojot savu ieņemamo amatu. Lai, kaut ko darot, mēs vispirms spētu arī padomāt par to, kā būtu, ja es būtu tai otrā ierakumu pusē! Problēma jau nav tikai parki un meži. Pastāv jau arī vilcieni, lidmašīnas, rūpnīcas u.c. Mums visiem ir ar kaut ko jāsamierinās, jo dzīvojam taču kopīgā valstī. Un vēl varbūt ir vērts padomāt – kādēļ tad mēs vispār kaut ko grābjam, pļaujam, stādam, rokam un būvējam savās mājās!? Tas taču ir tādēļ, ka vēlamies dzīvot sakoptā vidē!!!

 3. Man šķiet, kā pašlaik gan noris daudz mūsu dzīvi ietekmējošāki notikumi, par kuriem ntz noklusis. Novadu reforma un tīrīšanas Tukumā novada domē.

 4. Visapkārt Tukumam jau ir “‘pietiekoši sakopti’ meži, kuri gan vairs nav uzskatāmi par mežiem, bet gan par nekoptiem parkiem! Abi mani bērni ir izvadāti ratiņos par šo ”brikšņaino, aizaugušo” Melnezera apkārtni, un neviens nav cietis! Vai Melnezera apkārtnei jāiegūst tāda pati ”pievilcība”, kāda šobrīd valda Durbes parkā???

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.