Pils iela uzzied rozēs un citās vasaras puķēs

Pelargonijas, kāršu rozes, batātes, salmenes un divu krāsu augstcelmu rozes – tāds puķu krāšņums šonedēļ uzziedējis pie veikaliem, saloniem un iestādēm Pils ielā.

Pelargonijas, kāršu rozes, batātes, salmenes un divu krāsu augstcelmu rozes – tāds puķu krāšņums šonedēļ uzziedējis pie veikaliem, saloniem un iestādēm Pils ielā. Pašvaldība tā iecerējusi padarīt šo ielu skaistāku, mudinot ne tikai pilsētas viesus, bet arī pašus tukumniekus biežāk to izstaigāt un papriecāties par tās krāšņumu.

Pavisam ielā izlikti 50 puķu podi, lielākoties ielas labajā pusē (virzienā uz centru), jo šī ir saules puse, kas rozēm ir tik nozīmīga. Rūpes par to laistīšanu un mēslošanu uzticētas ielu, parku un puķu dobju apsaimniekotājam SIA «Clean R», taču, kā skaidroja uzņēmuma darbinieki, būtu labi, ja arī podu “jaunie saimnieki” nāktu talkā un, redzot, ka pods ir sauss, uzlietu kādu krūzīti ūdens. Tomēr par visu esot padomāts, tāpat kā par podu smagumu, lai tos neizkustinātu vējš vai lietusgāzes – tie piepildīti ar augsni tā, lai augiem pietiktu barības vielu.

Jāpiebilst, ka gadu no gada vairāki Pils ielas namu un uzņēmumu īpašnieki savu veikalu skatlogus un ieejas daiļo ar puķu kastēm vai podiem, cenšoties šo ielu padarīt košāku. Garāmgājēji viņu veikumu jau novērtējuši, taču par jauno Pils ielas rotu – smukumpodiem – ir sajūsmā, cerot, ka šai ielai sekos nākamās. 

Komentāri

  1. Varbūt, ka Latvijas pasts pie ieejas uzliks jaunu miskasti un atjaunos fasādes krāsojumu? Tukums viņiem uzliek skaistus ziedu rotājumu, bet LP nevīžo parūpēties par savu īpašumu. Tukuma Domei vajadzētu vērsties pie LP administrācijas par īpašuma uzturēšanu pienācīgā kārtībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.