Pilna pils ar mākslu

Viens no Lieldienās apmeklētākajiem pasākumiem Slampes pagasta kultūras pilī bija Viestura Lindes gleznu izstādes atklāšana.

Viens no Lieldienās apmeklētākajiem pasākumiem Slampes pagasta kultūras pilī bija Viestura Lindes gleznu izstādes atklāšana.

Viesturs ir vietējais, tepat uzaudzis un skolā gājis. Pašlaik mācās Liepājas Universitātē, un noteikti zina, ka savu dzīvi tā vai citādāk saistīs ar gleznošanu. Par sevi viņš saka: "Manas gleznas tapšanas process ir garš, tālab tur nevar atrast īslaicīgas emocijas. Tie nav mirkļa uzliesmojumi, kas uznāk un pāriet. Tieši noskaņu vēlos radīt visvairāk. Cilvēka seja ir kā neizsmeļams lauks, kuru mākslinieks var ekspluatēt, pat izmantot. Tas viss ir lēnām attīstījies. No neapzinātas intereses par cilvēka seju, par to, kā to dažādos laikos mākslinieki atainojuši savos darbos, līdz savas pieejas, sava stila atrašanai. Tas man ir vissvarīgāk – lai gan pašlaik tajā maldos. Katrā sejā ir skaistuma formula – Dieva pieskāriens, katras personības unikalitāte. Darbu tēli ir ņemti no fotogrāfijām. Fotogrāfija kā skice, kā kontroles mehānisms, kuras uzdevums ir ģenerēt un vienlaikus vadīt attēlu uz audekla. Es domāju, ka viss, kas uzbūvē gleznu, ir vienlīdz svarīgs – gan kompozīcija, gan krāsa. Kāpēc top tāda bilde un ne citādāka? Tas vienlaikus ir it kā neformulējami un tai pašā laikā pašsaprotami, jo es atrodos procesā."

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.