Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Tukuma daļas vīri: Andris Viņiarskis, Ainis Malevics, Ainars Jaunītis, Austris Krūmiņš, Mareks Ivanovs, Normunds Jansons, Viesturs Driķis, Dainis Brūvelis, Agnis Bahs un Edgars Zūkurs
Foto: Jānis Vītols

Piešķir 25,5 miljonus latu VUGD transportlīdzekļu iegādei

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 10. septembris 12:47

Otrdien, 10. septembrī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu «Par ilgtermiņa saistībām Iekšlietu ministrijai speciālo ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei», kas paredz piešķirt 25 502 243 latu 93 ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei laika posmā no 2014. līdz 2018. gadam.

„Latvijas glābšanas dienestu tehniskā stāvokļa uzlabošana ir viena no Iekšlietu ministrijas prioritātēm. Ņemot vērā šobrīd ugunsgrēku dzēšanā un glābšanas darbu veikšanā iesaistīto ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu ekspluatācijas ilgumu, nolietojumu, tehnisko stāvokli un skaitu, šobrīd Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta kvalitatīva pamatfunkciju izpilde ir apgrūtināta. Tāpat glābējiem jānodrošina atbilstoši darba apstākļi un jāuzsāk jaunu depo ēku būvniecība, rekonstrukcija vai renovācija, kas ievērojami uzlabos glābšanas dienestu operativitāti,” norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Lai nodrošinātu savlaicīgas un kvalificētas palīdzības sniegšanu, veicot ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests laika posmā no 2014. līdz 2018. gadam plāno iegādāties 93 jaunas speciālo ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu vienības 25 502 243 latu apmērā.

Iegādājoties jaunos transportlīdzekļus, tiks nomainīts 71 viens nolietots automobilis un papildu iegādāti 22 transportlīdzekļi, kas ļaus uzlabot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta funkciju veikšanu dažāda rakstura glābšanas situācijās, tai skaitā, uz ūdens un ķīmisko avāriju negadījumos.

Plānots iegādāties ugunsdzēsības autokāpnes un atopacēlājus, konteineru sistēmas, ugunsdzēsības autocisternas, glābšanas darbu automobiļus, ķīmisko avāriju automobiļus un ūdenslīdēju automobiļus.

Iegādājoties minētos speciālos transportlīdzekļus pakāpeniski, tiks veikta transportlīdzekļu pārdale starp ugunsdzēsības depo, lai optimāli tiktu nodrošināti visi izbraukumi uz ugunsdzēsības un glābšanas darbiem.

Tāpat Ministru kabinets izdeva rīkojumu «Par ilgtermiņa saistībām iekšlietu ministrijai depo ēku būvniecībai, rekonstrukcijai vai renovācijai», kas paredz piešķirt finansējumu 8 100 000 latu apmērā VUGD depo ēku būvniecību, rekonstrukciju vai renovāciju laika posmā no 2015. līdz 2017. gadam, kas savukārt nodrošinās VUGD operativitāti un nodrošinās darbiniekus ar darbam piemērotiem apstākļiem.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Arnis Kronis teica:

    Labie zeļi!

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool