stokker.lv

Pēdējais laiks ieziemot sezonas tehniku un dārza instrumentus

Lai dārza instrumenti, velosipēds, zāles pļāvējs un cita tehnika ziemas laikā nebojātos un nezaudētu savu kvalitāti, vērts ņemt vērā dažus praktiskus padomus par to sagatavošanu un glabāšanu ziemā.

Ziema neizbēgami tuvojas, un temperatūra naktīs jau nokrītas zem nulles. Lai gan vēl joprojām dažbrīd uzspīd saule, saimniekiem ir pats pēdējais laiks padomāt par atbilstošu sezonas tehnikas un dārza instrumentu ieziemošanu. Lai dārza instrumenti, velosipēds, zāles pļāvējs un cita tehnika ziemas laikā nebojātos un nezaudētu savu kvalitāti, vērts ņemt vērā dažus praktiskus padomus par to sagatavošanu un glabāšanu ziemā.

Lai arī tehnika ir pavisam jauna un ideāli funkcionējoša, tās kvalitāte un mūža garums ir atkarīgs no tā, cik pastāvīgi tehnikai tiek veikta nepieciešamā apkope gan vasaras, gan arī ziemas periodā. Tehnikai, kura netiek izmantota ziemā, piemēram, velosipēdiem, zāles pļaujmašīnām, dārza rīkiem, motorzāģim un citiem instrumentiem, ir nepieciešama detalizētāka stāvokļa novērtēšana un apkopes veikšana jeb ieziemošana.

Ieziemojot svarīgi ir ne tikai sagatavot tehniku, bet arī izvēlēties atbilstošu glabāšanas vietu. Kā liecina novērojumi, zāles pļāvēji, motorzāģi un cita vērtīgā dārza tehnika ir iekārotākais zagļu laupījums no dārza mājiņām un šķūnīšiem. Tāpēc ieziemojot ir svarīgi izvēlēties stingri noslēgtu vai pat apsargātu vietu. Arī velosipēdi visbiežāk tiek nozagti tieši no saimniecības telpām. Var šķist, ka, ja jau telpa ir slēdzama, tad pašu velosipēdu saslēgt nevajag, taču, kā liecina mūsu klientu pieredze, tas tomēr ir nepieciešams, jo zagļiem velosipēds ir īpaši viegls laupījums.

Kā liecina apdrošinātāja «Balta» (RSA Grupa) pieredze, iestājoties tumšajam gadalaikam, palielinās zādzību skaits. 2012. gadā kopumā reģistrētas 272 mantu zādzības, taču šogad reģistrētas jau 269 zādzības, kad garnadži piesavinājušies kādu no apdrošinātām mantām, ielaužoties privātmājās, dzīvokļos un citos īpašumos. Pieredze liecina, ka tumšajā laikā zādzību skaits īpaši pieaug privātīpašumos, kuri ziemas periodā netiek apdzīvoti, – šķūnīšos, dārza mājās un vasarnīcās.

Speciālistu apkopotie padomi tehnikas un instrumentu ieziemošanai

Galvenais padoms – visa tehnika un instrumenti ziemas periodā, kamēr tie netiek izmantoti, jātur sausā vietā. Svarīgi tehniku pirms nolikšanas ziemas guļā kārtīgi iztīrīt un ieeļļot.

Dārza instrumenti

Sākumā visi dārza piederumi jānotīra, jāatbrīvo no netīrumiem un augu atliekām, mazgājot ziepjūdenī. Pēc tam ir jānoasina instrumentu asmeņi un jāieeļļo darbarīku salaiduma vietas un atsperes. Instrumenti ar koka kātiem ir jāieeļļo ar linsēklu eļļu. Darbarīkus nepieciešams uzglabāt sausā telpā.

Zāles pļāvējs vai pļaujmašīna

Sākumā jāveic korpusa virspuses tīrīšanas darbi, atbrīvojot tehniku no zāles un lapām. Pēc tam, noskrūvējot nazi fiksējošo uzgriezni, notīra apakšējo korpusu. Tam seko eļļas nomaiņa, korpusa savienojumu vietu kvalitātes pārbaude un svarīgākās detaļas – gaisa filtru tīrīšana un mazgāšana ar želejveida līdzekļiem. Pēc tam ir jāpārbauda aizdedzes svece, to noskrūvējot, attīrot no uzdegumiem, pārbaudot atstarpi starp elektrodiem, kuri jāmaina, ja tie ir nodiluši par vairāk nekā 50%. Visbeidzot nepieciešams pārbaudīt un attīrīt mašīnas motoru.

Velosipēds

Ieteicams velosipēdu piekārt pie sienas vai griestiem, lai riepām ziemas periodā nebūtu slodze. Papildus tam jāveic pilnā apkope, atverot, iztīrot no netīrumiem un vecās eļļas visus slēgtos centrus, rumbas un ķēdi. Pēc tam ritenis jāieeļļo ar jaunu eļļu. Tāpat jāpārbauda zobrati, ātrumu pārslēdzēji, bremzes un to kluču stāvoklis – nodiluma gadījumā tie jānomaina. Lai pasargātu velosipēda sēdekli no saplaisāšanas, to var noņemt un turēt siltā vietā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.