Pieminot Viktora Coja 30. nāves gadadienu /VIDEO/

15. augustā aprit 30 gadi, kopš autoavārijā šosejas Sloka-Talsi 35. kilometrā, bojā gāja leģendārais krievu mūziķis un grupas ‘Kino’ līderis Viktors Cojs. Šodien viņa piemiņas vietā ceļa malā pulcējas ļaudis, lai noliktu ziedus, kā arī netālajā pļavā noris biedrības ‘Pareiza lieta’ organizētais koncerts.

Kā novērojām klātienē, to, kuri vēl arvien atceras mūziķi un viņa darbus, ir daudz – ne tikai pieturvieta ir pārpildīta, bet arī ceļa malā izveidojusies kilometriem gara automašīnu rinda. Netālu no piemiņas vietas ceļu satiksmi regulē arī Tukuma novada pašvaldības policija un Valsts policijas darbinieki. Pļavā, kur uzstādīta skatuve un visas dienas garumā uzstājas dažādas grupas, cilvēku ir daudz, taču lielākoties tie cenšas ievērot savstarpējo distancēšanos, ko atgādina arī daudzās brīdinājuma zīme. Līdz ar to –  liela drūzmēšanās nav novērojama.

 

Grupa ‘Kino’ ir dibināta 1981. gadā Ļeņingradā.  Tās muzikālais līderis bija Viktors Cojs, pēc kura nāves 1990. gadā grupa beidza pastāvēt, bet pat pēc izjukšanas grupas popularitāte nemazinājās, un tā kļuva par kulta grupu ne tikai Krievijā, bet arī daudzās bijušās PSRS republikās.

 

1990. gadā 15. augustā 12.28 Viktors Cojs gāja bojā autokatastrofā – ceļa negadījums notika uz autoceļa P128 netālu no Ķesterciema tagadējā Engures novadā. Vispārpieņemtā versija ir, ka Cojs aizmiga pie stūres, pēc kā viņa «Moskvič-2141» iebrauca pretējā braukšanas joslā un sadūrās ar autobusu Ikarus-250.  2002. gada 15. augustā dziedātāja bojāejas vietā tika uzcelts piemineklis, projekta iniciatīva pieder biedrībai “Pareiza lieta”, kura joprojām rūpējas par pieminekļa kopšanu.

Viktors Cojs ir apbedīts Bogoslovskojes kapsētā Sanktpēterburgā

 

Komentāri

  1. Robi,Tu nekļūdies gan! Tikai pie Coja pieminekļa nāk gados jaunāki krievi! Nu,bet ,protams,ka arī kāds ,kam pasē ierakstīts,ka viņš ir latvietis …

  2. Šajā pusē dzelzs priekškaram Viktors Cojs bija un joprojām ir kulta persona un var salīdzināt ar Kurtu Kobeinu..
    Salīdzinājumā ar Viktoru Coju mūsu dumpinieki ”Pērkons” un Līvi” bija tikai tādi neizteiksmīgi bērnu šļupsti, bet Raimonds Pauls, ko nu tas, tas visu laiku kā sēdēja tā joprojām sēž siltajā padomju pēcpusē.

  3. Nu pareizāk laikam-bada dzeguze,prātiņs tik līdz narkomāna kobeina fana līmenim tiek…kur tādam aprobežotam saprast cienījamā Maestro kunga talantu

  4. Redzi, to , kā saki, narkomānu Kurtu Kobeinu zina un ciena visā pasaulē, bet Raimondu Paulu zina tikai bijušajā Padomju Savienībā, un ciena tikai čekisti un komunisti, kuriem viņš kalpoja un kalpo joprojām.

  5. Baltkrievijā protestētāju himna ir tieši Coja dziesma ”Peremen” nevis kāds glumā Paula krievu padomiešiem paredzētais gabals.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.