kasjauns.lv

Piektā daļa Latvijas iedzīvotāju šosezon nespēšot samaksāt apkures rēķinus

Lielākā daļa (68%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem prognozē, ka viņu ģimene šajā apkures sezonā spēs apmaksāt rēķinus par apkuri (33% – noteikti jā; 35% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir latvieši, lauku teritorijās dzīvojošie.

Lielākā daļa (68%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem prognozē, ka viņu ģimene šajā apkures sezonā spēs apmaksāt rēķinus par apkuri (33% – noteikti jā; 35% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir latvieši, lauku teritorijās dzīvojošie, iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem mēneša ienākumiem, pēc nodarbošanās – vadītāji, augstākā līmeņa speciālisti. 

Tomēr aptuveni piektā daļa (22%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka viņu ģimene šajā apkures sezonā nespēs apmaksāt rēķinus par apkuri (15% – drīzāk nē; 7% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk šādas negatīvas prognozes pauž cittautieši, bezdarbnieki, darba meklētāji un iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem mēneša ienākumiem.

Desmitā daļa (10%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

42% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem minēja, ka viņu radu, draugu, paziņu lokā ir kāds, kuram ir parāds par apkuri.

Aptuveni desmitā daļa (12%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atzina, ka viņiem pašiem/ viņu ģimenei ir parādsaistības par apkuri. Salīdzinoši biežāk parādi par apkuri ir iedzīvotājiem, kuru ģimenēs galvenokārt runā citā valodā, nepilsoņiem un iedzīvotājiem ar zemākiem mēneša ienākumiem.

37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādīja, ka nepazīst nevienu, kuram ir parādsaistības par apkuri.

13% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra «TNS» veica sadarbībā ar telekompāniju «LNT», raidījumu «900 sekundes», laikā no 10. līdz 12. septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

1 thought on “Piektā daļa Latvijas iedzīvotāju šosezon nespēšot samaksāt apkures rēķinus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.