Pieaudzis veikalos pārdoto jūras velšu un zivju daudzums

Jaunākie pārdošanas dati* rāda, ka zivju un jūras produktu pārdošanas apjomi, salīdzinot ar pērno gadu, ir krasi pieauguši – pircēji biežāk iegādājušies ne tikai zināmās karpas un lašus, bet lielākais pieaugums ir tieši atdzesēto jūras velšu grupā.

Jaunākie pārdošanas dati* rāda, ka zivju un jūras produktu pārdošanas apjomi, salīdzinot ar pērno gadu, ir krasi pieauguši – pircēji biežāk iegādājušies ne tikai zināmās karpas un lašus, bet lielākais pieaugums ir tieši atdzesēto jūras velšu grupā. Pircēji šī gada 10 mēnešos, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, iegādājušies par 114% vairāk neparasto gardumu, kas tagad pieejami veikalos, piemēram, tunča fileju, mīdijas, zilās gliemenes, jūras nažus, Svētā Pētera zivi u. c. Kopumā klienti bijuši tik naski, ka iegādāto lašu kopējais garums ir 114 kilometru, – tik gara ir Aiviekstes upe. Savukārt pērn nopirkto karpu kopgarums sasniedz 78 Latvijas Radio un televīzijas torņu augstumu.

Jaunākie pārdošanas dati par šā gada 10 mēnešiem liecina, ka krietni pieaudzis ne tikai atdzesēto jūras produktu pārdošanas apjoms, bet arī pārdoto zivju skaits. Šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada 10 mēnešiem, kopējais pārdoto svaigo zivju apjoms pieaudzis par 15%, savukārt atdzesēto jūras produktu pārdošanas apjomi krietni pārsnieguši pērnā gada līmeni, sasniedzot 114% pieaugumu. Ja salīdzina atdzesēto jūras produktu pārdošanas apjomus ar pērno gadu, tad vērojams 44% pieaugums. Pārdošanas dati norāda, ka pārdošanas apjomu pieaugums vērojams arī svaigi pārdoto zivju produkcijā. Šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, lašu pārdošanas apjomi pieauguši par 59%, bet karpu – par 21%.

Kā noskaidrots 2012. gada oktobrī veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā par zivju un jūras produktu lietošanas paradumiem, respondenti vislabprātāk no zivīm uzturā lieto tieši lasi. Turklāt pērnā gada laikā veikalos pircēji iegādājušies 190 000 lašus, ar kuriem var noklāt teju 10 hokeja laukumus. Savukārt karpa aptaujā atzīta par ceturto uzturā biežāk lietoto zivi. Pērn veikalos iegādāti 72 000 karpu. Apvienojot pārdoto lašu un karpu garumu, varētu izveidot zivju ceļu no Rīgas līdz pat Jēkabpilij vairāk nekā 142 km garumā.

Pārrēķinot pērn veikalos pārdoto lašu kopgarumu, no visiem lašiem, liekot tos vienu pie otra, varētu izveidot zivju ceļu 114 km jeb Aiviekstes upes garumā.

Ja pērn pārdotos lašus sarindotu vertikāli vienu virs otra no galvas līdz astei, lašu kopgarums jeb 114 km ļautu vienu virs otra sarindot 13  Everestus (Everesta augstums ir 8840 m).

Ja pieņem, ka viena laša garums ir 60 cm, bet platums apmēram 15 cm, tad ar 190 000 lašu būtu iespējams noklāt teju divus ar pusi futbola laukumus jeb teju 10 hokeja laukumus pēc NHL standartiem.

Ja pērn pārdotās karpas sarindotu vertikāli vienu virs otras no galvas līdz astei, no to kopējā garuma varētu izveidot celtni 78 Latvijas Radio un televīzijas torņu augstumā. Latvijas Radio un televīzijas torņa augstums ir 368,5 m.

Ja pieņem, ka vienas karpas garums ir 40 cm, bet platums apmēram 20 centimetru, tad ar 72 000 karpu būtu iespējams noklāt teju 14 basketbola laukumus.

*Veikalu tīkla «Maxima» pārdošanas dati

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *