Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
Foto: ok.gov

Pedagoga darba kvalitāte ir galvenais kritērijs, pēc kura būtu jānosaka to atalgojums

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 10. septembris 10:23

Lielākā daļa jeb 57% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pedagoga darba kvalitāte ir galvenais kritērijs, pēc kura būtu jānosaka pedagogu atalgojums, liecina pētījumu centra «SKDS»veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem, par otru svarīgāko kritēriju, pēc kura jānosaka pedagogu atalgojums, 53% respondentu uzskata pedagoga darba slodzi un darba rezultātus, bet trešdaļa aptaujāto min pedagogu darba stāžu (39%).

Aptaujas dalībnieki salīdzinoši retāk par svarīgiem kritērijiem uzskata – vidējās darba algas lielumu un tā izmaiņas valstī (21%), skolēnu un vecāku atsauksmes (19%), bet 13% un 7% par svarīgiem kritērijiem, pēc kuriem jānosaka pedagogu atalgojums, min skolas kopējos sasniegumus un koeficientu atbilstoši reģionam.

Kā ziņots, sākot ar šā gada 1. septembri, Izglītības un zinātnes ministrija pedagogu darba algas piemaksas aprēķinās atsaistot no finansēšanas principa „nauda seko skolēnam”, bet piesaistot pakāpi ieguvušo pedagogu skaitam. Šogad pirmo reizi, pedagogi ar 3. kvalitātes pakāpi, kas iegūta Eiropas Sociālā fonda projekta «Pedagoga konkurētspējas veicināšanas izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos» ietvaros, saņems piemaksu 8% apmērā pamata mēneša algas likmei. Piemaksas turpinās saņemt arī šī projekta ietvaros 4. un 5. kvalitātes pakāpi ieguvušie pedagogi.

Pētījumu centra «SKDS» Latvijas iedzīvotāju aptauja «Attieksme pret dažādiem izglītības sistēmas jautājumiem un zinātnes finansējumu» tika veikta šā gada jūlijā un augustā. Aptaujā piedalījās 1000 respondentu no visiem Latvijas reģioniem vecumā no 18 līdz 74 gadiem.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. nav skaidrs teica:

    kā var noteikt pedagoga darba kvalitāti? pēc aizpildītām atskaitēm?

  2. inese teica:

    par katru nesekmigo bernu samazinat algu

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool