Pēc desmit gadiem Skotija būs neatkarīga?

Skotija pēc desmit gadiem būs neatkarīga valsts, paziņojis reģionālās valdības premjerministrs Alekss Selmonds, pirmo reizi nosakot termiņu neatkarības pasludināšanai no pārējās Lielbritānijas.

Skotija pēc desmit gadiem būs neatkarīga valsts, paziņojis reģionālās valdības premjerministrs Alekss Selmonds, pirmo reizi nosakot termiņu neatkarības pasludināšanai no pārējās Lielbritānijas.

Skotu Nacionālistu partijas (SNP) līderis Selmonds to paziņoja, kad izklāstīja savas valdības ekonomisko stratēģiju nākamajiem desmit gadiem, trešdien vēsta Lielbritānijas mediji.

Viņš sacīja, ka Skotijas mērķis ir līdz 2011.gadam panākt pārējās Lielbritānijas ekonomiskās izaugsmes līmeni, kad notiks nākamās Skotijas parlamenta vēlēšanas.

Viņš arī apsolīja līdz tam laikam sarīkot referendumu par neatkarību.

Taču viņš sacīja, ka parlamentam, kuram ir ierobežotas pilnvaras noteikt savu politiku tādās jomās kā veselības aprūpe, izglītība, transports un mājokļi, būs vajadzīgas visas pilnvaras, lai līdz 2017.gadam panāktu mazo Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu izaugsmes līmeni.

"Tas būtu daudz vieglāk, ja mums būtu visas neatkarīgas valsts pilnvaras. To es paredzu uz 2017.gadu," sacīja Selmonds.

Selmonds par valdības ekonomisko stratēģiju paziņojis laikā, kad nerimstas strīdi par veidu, kā tiek finansēta Skotija.

Šobrīd Skotija no Londonas saņem vienotu dotāciju, kura pašlaik ir 31 miljards mārciņu (30,85 miljardi latu).

Atšķirības valsts izdevumos dažādās valsts daļās tiek nolīdzinātas ar sarežģītas formulas palīdzību. Taču Anglijas deputāti sūdzas, ka skoti saņem vairāk naudas uz vienu iedzīvotāju, un grib šo nevienlīdzību izlīdzināt.

Taču SNP to noraida, apgalvojot, ka ienākumi no "skotu" Ziemeļjūras naftas un gāzes būtībā subsidē pārējo Lielbritāniju.

Pagājušajā mēnesī publicēti aptaujas rezultāti gan parādīja, ka atbalsts Skotijas neatkarībai ir zemākais pēdējos desmit gados – tikai 23% skotu atbalsta 300 gadus senās Anglijas un Skotijas ūnijas izbeigšanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.