Pašvaldības var pieteikties konkursā finansējumam «Jauniešu mājai»

Labklājības ministrija (LM) aicina pašvaldības no 20.februāra līdz 20.martam piedalīties projektu konkursā par «Jauniešu mājas» izveidi. Dzīve «Jauniešu mājā» bērnu aprūpes iestāžu bērniem palīdz radīt izpratni un praktiskas zināšanas par ģimenisku vidi un patstāvīgu dzīvi.

Labklājības ministrija (LM) aicina pašvaldības no 20.februāra līdz 20.martam piedalīties projektu konkursā par «Jauniešu mājas» izveidi. Dzīve «Jauniešu mājā» bērnu aprūpes iestāžu bērniem palīdz radīt izpratni un praktiskas zināšanas par ģimenisku vidi un patstāvīgu dzīvi.

„Šādu «Jauniešu māju» izveide ir ļoti būtiska bērnu aprūpes iestādēs dzīvojošo jauniešu attīstībai, jo sekmē patstāvīgas dzīves iemaņu apgūšanu. Šīs prasmes ir ļoti nepieciešamas, lai bērns pēc iestādes atstāšanas spētu uzsākt pastāvīgu dzīvi. Turklāt programmā paredzēta arī iestādes personāla apmācība, ļaujot sniegt bērnam nepieciešamo atbalstu šai posmā un iemaņu apguvē,” uzskata LM speciālisti.

Izveidotās mājas uzdevums ir attīstīt jauniešu sociālās un praktiskās dzīves prasmes, lai nodrošinātu viņu neatkarību un veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā. «Jauniešu mājā» bērniem ir iespēja mācīties gatavot ēst, uzņemties rūpes par sevi, iepazīt pieaugušo dzīvi, lai neveidotos situācija, kad jaunietis pēc pilngadības sasniegšanas neprot par sevi rūpēties patstāvīgi.

Pašvaldības konkursā var pieteikties, iesniedzot LM nepieciešamos dokumentus, kas norādīti projekta „«Jauniešu mājas» izveide pašvaldības bērnu aprūpes iestādes bērniem” nolikumā un Valsts programmas bērna un ģimenes stāvokļa uzlabošanai īstenošanas kārtībā.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties un to saņemt LM katru darba dienu no 8.30 līdz 17.00 Rīgā, Skolas ielā 28 (1. stāvā, iepriekš sazinoties ar LM Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecāko referenti Baibu Abersoni, tālr. 67021590). Tāpat ar to var iepazīties interneta vietnes www.lm.gov.lv sadaļā «Nozares politika» – «Bērni un ģimene» – «Aktualitātes».

Savukārt projekta iesnieguma veidlapas ir pieejamas LM mājas lapā.

Projekta īstenošanas termiņš ir 2013. gada 30. oktobris. Projektu paredzēts finansēt no valsts budžeta līdzekļiem un projekta pieteicēja līdzfinansējuma.

Līdz šim ar valsts budžeta līdzfinansējumu valstī kopumā ir izveidotas 9 «Jauniešu mājas»: divas Liepājas pilsētas bērnunamā (atsevišķi zēniem un meitenēm), Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvaldes bērnunamā-patversmē «Auseklītis», Madonas pašvaldības bērnu namā «Zīļuks», Dobeles novada Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta centrā «Lejasstrazdi», Kokneses novada Ģimenes krīzes centrā «Dzeguzīte», Ventspils pilsētas Sociālā dienesta pansionātā un bērnu namā «Selga», Jelgavas novada Elejas bērnu un ģimeņu atbalsta centrā un Krāslavas novadā, bērnu sociālās aprūpes centrā «Mūsmājas».

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *