Pareizticīgie visā pasaulē svin Lieldienas

“Pavadīsim Ciešanu laiku garīgā darbā, lūgšanās, grēku nožēlā, labos darbos un žēlsirdībā, un sagaidīsim mūsu dižākos svētkus – Gaišo Kristus Augšāmcelšanos, un «līksmosim tajos». Augšāmcēlies pasaules Pestītājs mūsu Kungs Jēzus Kristus uzvarēja nāvi, augšāmcēlās no mirušajiem un mēs priekpilni ticam, ka savā laikā Viņš augšāmcels arī visus mūs. Viņam pienākas slava, gods un pielūgšana līdz ar Tēvu un Svēto Garu tagad un vienmēr, un mūžīgi mūžos. Āmen,” vēl Visaugsti svētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra sveiciens Lieldienās.

Lielās Piektdienas, Lielās Sestdienas un Kristus Augšāmcelšanās dievkalpojumi jāplāno bez dievlūdzēju klātbūtnes. 18. aprīlī 23.55 Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā un Latvijas Radio 4 tiks pārraidīts Kristus Augšāmcelšanās svētku nakts dievkalpojums no Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles. Savukārt programmā «Sportacentrs» notiks vairāku dievkalpojumu translācija no Rīgas Debesbraukšanas baznīcas un citām draudzēm. Informācija par translācijām atrodama mājas lapā pareizticiba.lv.

Komentāri

 1. Nesteidzoties tuvojas Lieldienas. Lieldienas ir auglības un dzīvības svētki. Šie svētki ir par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai. Lieldienas ir ģermāņu Dievietes Ostaras svētki. Lielā diena ir par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai. Diemžēl kristietība, veicot asiņaino ekspansiju Eiropā, ir nozagusi šos svētkus pagāniem. Taču pagāniskās tradīcijas nekur nav zudušas, vajag tikai atcerēties to jēgu. Leģenda vēsta, ka Dieviete Ostara trusi kā labo gariņu sūta pie cilvēkiem, lai noskaidrotu, kas notiek cilvēku mājās. Par to viņa reizi gadā ļauj trušiem dēt raibas olas. Šī leģenda ir mīļa un jauka, tā atklāj Dievietes Ostaras patieso dabu. Lieldienās, kad diena ir līdzsvarā ar nakti, Dievietes Ostaras spēks ir savā pilnībā. Kopš senseniem laikiem trusis ir bijis uzticams Dievietes Ostaras pavadonis. Trusis jeb Lieldienu zaķis ir auglības simbols, bet ola ir jaunas dzīvības simbols. Tā kā SARS-CoV-2 vīruss nekur nav zudis, svinēsim šīs Lieldienas piesardzīgi, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības. Svinēsim šīs Lieldienas savās mājās, godinot Dievieti Ostaru. Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara mūs svētī! Lai Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
  Ar dzīvības nesējas Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētbirzs
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #05.04.2021.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *