AP/Scanpix

Par populārākā sportista titulu cīnīsies Štrombergs, Pļaviņš un Dukurs

Par Latvijas Gada balva sportā 2012 populārākā sportista titulu līdzjutēju balsojuma finālā cīnīsies divkārtējais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs, Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš un pasaules čempions skeletonā Martins Dukurs.

Par Latvijas Gada balva sportā 2012 populārākā sportista titulu līdzjutēju balsojuma finālā cīnīsies divkārtējais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs, Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš un pasaules čempions skeletonā Martins Dukurs. Šajā olimpiskajā gadā iedzīvotāji tiek aicināti noteikt populārāko starp labākajiem sportistiem, balsojot līdz 20. decembra pusnaktij.

Līdz vakardienai – 10. decembra pusnaktij notika līdzjutēju balsojuma pirmā kārta, kurā bija iespēja atbalstīt desmit labākos Latvijas sportistus. Tā kā šis ir olimpisko spēļu gads, pasākuma organizētāji balsojumam par populārāko sportistu izvēlējās moto – nosakām Gada populārāko sportistu/-ti olimpiskajā gadā olimpiskajos sporta veidos.

Noslēdzoties balsojumam, pusnaktī nepārspēts palika BMX čempions Māris Štrombergs, par kuru tika nobalsots 3496 reizes. Otrais palika pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš ar 1822 līdzjutēju balsīm, trešais – Dukurs ar 1365 balsīm. Interneta balsojumā Dukuram uz papēžiem mina daiļā vieglatlēte Ineta Radeviča, par kuru tika nobalsots 1343 reižu. Viņa ierindojās godpilnajā ceturtajā vietā. Kopumā balsojuma 1. kārtā piedalījās teju 10 000 līdzjutēju.

Balsojuma 2. kārtā jeb finālā, kura portālos delfi.lv un olimpiade.lv no 11. decembra 12.00 līdz 20. decembra pusnaktij notiek balsojums par trim 1. kārtā visvairāk balsu ieguvušajiem sportistiem – Māri Štrombergu, Mārtiņu Pļaviņu un Martinu Dukuru. Balsojuma finālā pirmās kārtas rezultāti tiek dzēsti, un balsojums tiek atjaunots no nulles. Titulu Gada populārākais sportists iegūs un uz ceremonijas Latvijas gada balva sportā 2012 skatuves tiks godināts sportists, kurš interneta balsojumā būs guvis vislielāko balsu skaitu. Televīzijas skatītājiem sportistu apbalvošanas ceremoniju būs iespēja vērot Latvijas televīzijas 1. Kanālā 21. decembrī uzreiz pēc Panorāmas pulksten 21.15.

Lai iegūtu objektīvākus rezultātus, katru dienu internetā no vienas IP adreses var nobalsot vienu reizi. Balsojuma rīkotājiem ir tiesības pārbaudīt rezultātus un dzēst negodīgi veiktos balsojumus.

Plašāk par populārāko sportistu sasniegumiem, kā arī interesanti fakti par viņu personībām dzirdami Radio SWH ēterā darbadienās pulksten 13.15 un brīvdienās pulksten 9.40. Raidījumus ir iespēja klausīties arī internetā.

Šogad Gada balva sportā tiks pasniegta 16 nominācijās un speciālbalvās, kurām pretendentus izvirzīja Latvijas Sporta federāciju padomes pārstāvji, LOK izpildkomitejas locekļi, Latvijas Olimpiskās vienības pārstāvji, Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs, sporta federācijas, kā arī Latvijas sporta žurnālisti un citi nozares eksperti. Balvu ieguvējus nosaka īpaši ceremonijai veidota žūrijas komisija aizklātā balsojumā.

Ceremonijā tiks pasniegta arī Latvijas Televīzijas 7. kanāla redakcijas speciālbalva, Latvijas sporta veterānu savienības speciālbalva Labākais sporta veterāns, kā arī balva Paraugs sportā, kurai laureātu izvirza Latvijas Olimpiešu klubs.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) kopā ar Igo Japiņa Sporta aģentūru sporta balvu pasniegšanas ceremoniju rīko jau astoto reizi. Latvijas Gada balva sportā 2012 noslēguma ceremonija notiks 2012. gada 21. decembrī Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace. Ceremonija pulcēs Latvijas sporta zvaigznes, gada lielāko panākumu guvējus, daudzsološos jaunos talantus, kā arī Latvijas sporta dzīves vadītājus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.