Par finansēm un vērtēšanu

 

Turpinājums. Sākums 8. janvārī

Jau vēstījām, ka novada domes sēdē, kas notiks 28. janvārī, ir plānots apstiprināt šī gada budžetu. Ņemot vērā, ka darba apjoms, jo īpaši šādā attālinātā režīmā, ir gana liels, sēde pārcelta par nedēļu, nekā tas bija ierasts līdz šim. Šoreiz – par noslēdzošajiem, decembra sēdes jautājumiem.

Iegulda un pārdod

Gada nogalē deputāti, piemēram, apstiprināja nolikumu, kas regulē, kā un ar ko nodarbojas pagastu pārvalde Lapmežciemā, tāpat arī tika apstiprināts Engures kultūras nama nolikums. Vēl, kā jau vēstījām, deputāti sprieda par tarifiem un izmaksām, tai skaitā noteica arī asenizācijas notekūdeņu pieņemšanas izcenojumu Engures notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, proti, tas nu būs 3,70 EUR/m³  (neskaitot PVN).

Tomēr pārsvarā gada noslēdzošās sēdes jautājumi bija saistīti ar nekustamajiem īpašumiem – kā privātiem, tā arī pašvaldības. Proti, arī šajā sēdē, līdzīgi kā daudzās iepriekšējās, deputātiem bija jālemj par īpašumu atsavināšanu Industriālajā parkā. Šoreiz izsolīt nolēma īpašumu «Loka ceļš septiņi A» 7,99 ha platībā. Plāntos, ka tā sākumcena varētu būt 80 300 eiro.

Visbeidzot deputāti nolēma veikt ieguldījums uzņēmumos, kuros pašvaldībai pieder kāda daļa. Proti, «Tukuma slimnīcā» gada nogalē engurnieki ieguldīja 4591,93 eiro, bet atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā «Piejūra» – 108 969,66 eiro, nosakot, ka tas ir ieguldījums ilgtermiņa kreditoru saistību segšanai un saistību pret Valsts vides dienestu (dabas resursa nodokļa) segšanai, par prioritāti liekot ilgtermiņa kreditoru saistības pret AS «Swedbank» koncerna/grupas SIA «Swedbank Līzings».

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *