Attēlam ir ilustratīva nozīme

Par agresīvu uzvedību pret citiem cilvēkiem plāno noteikt administratīvo atbildību

Lai mazinātu personu agresīvas izpausmes pret citiem sabiedrības locekļiem, Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 22.martā, trešajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, ar kuriem iecerēts noteikt administratīvo atbildību par agresīvu uzvedību.

Plānots, ka administratīvo atbildību varēs piemērot par agresīvu uzvedību, kas traucē citas personas mieru un ir saistīta ar draudiem radīt kaitējumu personas vai viņas tuvinieku veselībai vai dzimumneaizskaramībai, ja būs bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tik īstenoti. Plānots, ka par šādu pārkāpumu varēs piemērot naudas sodu no 14 līdz 100 naudas soda vienībām. Viena naudas soda vienība ir pieci eiro.

Tāds pats sods plānots arī mantisko interešu apdraudējuma gadījumā, ja ir bijis pamats baidīties, ka draudi var tikt īstenoti, kā arī par personas uzmācīgu vajāšanu, kas izpaužas kā izsekošana, novērošana vai nevēlama, uzbāzīga un traucējoša saziņa.

Administratīvo atbildību plānots piemērot neatkarīgi no tā, vai agresija īstenota, komunicējot ar personu tieši vai attālināti, tostarp sūtot vēstules, publicējot informāciju sociālajos tīklos vai veicot citas darbības, kas vērstas uz nedrošības sajūtas radīšanu, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Plānots, ka administratīvo atbildību varēs piemērot neatkarīgi no mērķiem, kāpēc pret personu vērsta agresija. Tāpat nebūs nozīmes tam, vai agresīvas uzvedības iemesls būs saistīts ar personiskām nesaskaņām, profesionālo darbību vai ieņemamo amatu.

Vienlaikus ar likuma grozījumiem iecerēts noteikt administratīvo atbildību arī par militārās agresijas un kara noziegumu simbolu izmantošanu publiskā vietā. Plānots, ka par šādu pārkāpumu piemēros brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 70 naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – līdz 580 naudas soda vienībām.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie vēl trešajā lasījumā jāatbalsta Saeimai.

 

Komentāri

  1. Par provokāciju arī lai soda. Jo viens uzdirsis virsu a otram jācieš? Nu nē! Un jāsāk pieņemt likums. Ka ir jārespektē otra domas! Nepatīk otra domas bloķēt cilvēku interneta vietnēs. Bet mums taču cilvēce stridēsies.

    Un kā ar tādu attieksmi var būt miers virs zemes?

    Tas no sērijas… Tu esi mana sieva gribi negribi Tev man jādod , ja nē iešu ar mīļāko.

    Diemžēl pati sabiedrība sevi šķeļ! Un tur nav vainīga nācija vai valoda, bet astroloģija!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *