Šodien Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā Tukuma domes priekšsēdētāja vietnieks Maksis Rozenbergs, izpilddirektors Ēriks Lukmans un izglītības, kultūras un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Smirnova nolika ziedus kritušo karavīru piemiņas vietās pilsētā.
Kritušie karavīri un civiliedzīvotāji apglabāti vai viņu piemiņai ierīkotas četras atceres vietas: piemineklis Mātei Latvijai Kalna kapos, piemineklis Veļķu kapos, piemiņas vietas Lejas kapos un Pils ielā.
Lai arī Otrā pasaules kara beigu dienu kara veterāni atzīmēs rīt, 9. maijā, dažviet jau bija nolikti ziedi, norisinājās arī beidzamie sakopšanas darbi.
Komentāri
Atbildēt
Līdzīgi raksti
-
Tukumā atklāj Edgara Vintera jubilejas izstādi/FOTO un VIDEO/
-
Tukuma stacijā turpinās būvdarbi
-
Mākslas galerijā «Durvis» atklās Rutas Štrodahas jubilejas gleznu izstādi un Jura Pilmaņa rotu izstādi
-
Uz «Tukuma I» dzelzceļa pārbrauktuves – lēnāka pāri tikšana!
-
Tukuma novada svētku ietvaros atklātas vairākas izstādes /FOTO un VIDEO/
Tie nav komuņaku pieminekļi?
Tā gan…:))) Pie leģionāriem Lestenē, gan laikam, neviens no viņiem nebija…
Paši Lestenē bijāt? Kaut ko no vētures un savas tautas pagātnes, arī vietējiem pieminekļiem tā kā vajadzētu rubīt: 8. ir kara upuru piemiņas diena, visu upuru, nesķirojot pēc tautības un mundiera krāsas, bet krievu vai komunistu, ja gribat, uzvaras diena ir 9. Bet, runājot par mirušajiem, kāda šķirba?…Konkrēti pie Mātes ir apglabāti visvisādi cilvēki, saķot no 1905. gada, bet pie Brālīša Meža kapos pamatā ”nejaušie” 1919. gadā – ieskrēja pilsētā (arī laukos) bandīti (gan sarkanie,gan bermontieši – tādi visos laikos, arī tagad būtu atrodami – kam pie kājas, kāda vara, ka tik kādam pa purnu iedot un aplaupīt, varu varādīt)un nošāva tos, kas neiepatikās, kas ne to pateica, ne tā paskatījās… Vairumā tie bija vienkārši kalpi, kas strādāja laukos, kas tiem mūdžiem pagad"jās ceļā vai saimnieku mājās, ko šie bija izdomājuši aplaupīt, nošāva arī sievietes…Tie tad ir jūsu pieminētie komuņiki?
Nee komunjaki ir tie, kas manus radus Sibiirii aizdzina un tur lielai daljai bija bada jaanomirst…
Masn neviens tajaa karaa nav karojis…taa kaa man nospljauties…par juusu seeru garajaam rindaam.
Milda, bet ko tad līdz tie tavi komunistu lopi uz Latviju, būtu savā Rašā cēluši sev sociālismu un jomunismu[protams, ka uz milijonu kauliem].
Zemgalieti, man tavas sēras saprotamas, arī manai ģimenei Sibīrija nav ar līkumu gājuši, bet, puiši, tāpēc jau jūs lasīt neesat aizmirsuši – ja protat, tad vēlreiz pārlasiet manu komentu – es rakstu par to, ka 1) piemiņas vietās jau neguļ tika komunisti, bet arī viņu upuri; 2) tais kapos, ko redz attēlā, apglabāti 1905. un 1919. gadā kritušie latvieši.. Bet par to, vai vajag mums likt ziedus pie sarkanarmiešu kapiem, ziniet, es arī domāju, ka nevajag. Sakopt kapus, kas pieder pašvaldībai, tā ir cita lieta, bet likt ziedus – nu nē, tā nebija mūsu uzvara, bet smagas okupācijas sākums…
Pilniigi pievienojos Mildai. Padomju (toreiz Sarkanaas) armijas braalju kapos ziedus likt nevajag, bet sakopt vajag. Kaut vai taadeelj, ka par tautas kultuuru var spriest peec kapiem un sabiedriskajaam tualeteem. Ja jau taas tualetes mums klibo, tad vismaz kapus… Un Dieva priekshaa visi mirushie ir vienaadi. Tomeer IR vienaadi…