Attēlam ir ilustratīva nozīme

No 1. marta paaugstināsies alkohola un tabakas izstrādājumu cenas

Kā informē Valsts ieņēmumu dienests, īstenojot samērīgu un pakāpenisku akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas politiku, 1.martā mainās akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem un cigaretēm.

Iespējamā ietekme uz alkoholisko dzērienu cenām mazumtirdzniecībā (akcīze un PVN):

 • Alus (5% 0,5 l) + 0,01 euro (ieskaitot PVN);
 • Vīns (0,75 l) + 0,05 euro (ieskaitot PVN);
 • Degvīns (40% 0,5 l) + 0,20 euro (ieskaitot PVN).

VID vērš uzmanību, ka visiem alkoholisko dzērienu apritē iesaistītajiem tirgotājiem 2021.gada 1.martā jāveic alkoholisko dzērienu inventarizācija, līdz 15.martam jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) akcīzes nodokļa starpības aprēķins un līdz 14.aprīlim jāsamaksā akcīzes nodokļa starpība par krājumā esošajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Iespējamā ietekme uz cigarešu cenām mazumtirdzniecībā (akcīze un PVN):

 • Cigaretes (ja paciņas cena 3,60 euro) + 0,12 euro (ieskaitot PVN).

 Tabakas izstrādājumu – cigarešu inventarizācija

 • gada 1.martā jāveic visiem tabakas izstrādājumu apritē iesaistītajiem komersantiem (izņemot mazumtirgotājus), līdz 15.martam jāiesniedz VID EDS akcīzes nodokļa starpības aprēķins un līdz 14.aprīlim jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajām cigaretēm;

 

 • gada 1.aprīlī jāveic tabakas izstrādājumu mazumtirgotājiem, līdz 14.aprīlim jāiesniedz VID EDS akcīzes nodokļa starpības aprēķins (jāiesniedz arī gadījumā, ja krājumā nav cigarešu) un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajām cigaretēm.

 

Aicinām izmantot VID izstrādātos metodiskos materiālus, kas pieejami VID tīmekļvietnes sadaļā Nodokļi/Akcīzes nodoklis/ Informatīvie un metodiskie materiāli/ “Par akcīzes preču inventarizāciju, nodokļa starpības summas aprēķināšanu saistībā ar nodokļa likmju maiņu”.

 

Papildu informāciju var iegūt, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties tēmu “Akcīzes nodoklis un akcīzes preču aprite”, vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai VID EDS “Sarakste ar VID”.

Komentāri

 1. he he idinji.tapat cigaretes daudzi neperk veikalaa.visu laiku taisa ciigas un shmigu dargaku un briinaas kapec ved no austrumu puses.uzliekat pacinai cenu 2 eiro un pirks cilveki veikalaa.

  1. Tie kas nepērk veikalā jau tā nekvalitatīvas un pēc mēsliem smakojošas cīgas, tie pērk kontrabandu vispār taisītu no kartona. No otras puses, nekvalitatīvu preci pērk zemā gala iedzīvotāji un tur nav starpības, cik un kas maksā.

   p.s.
   Esmu smēķētājs ar 35 gadu stāžu un turpinu to darīt

  2. Kā tad domā, kas ir par akcīzes celšanu!? Tie paši točku īstie peļņu guvēji pie vainas!
   Jo lielāka cena veikalā , jo lielāka pie šiem!…..

 2. Lai ceļ. Vienalga. Normāls cilvēks tādēļ nemeklēs točku. Kāda starpība, ja pudele, ko nopērk vienreiz mēnesī, kļūst nedaudz dārgāka. Problēma droši vien tiem, kam tā ir ikdienas nepieciešamība.

 3. Principā jau necietīs pīpmaņi un alkaši bet gan bērni un ģimene jo Alkoholu un cigaretes pirks tāpatās tikai mazāk nauda ēdienam un maksājumiem paliks , bērni uz roltoniem a ko darīt ? 🙂 Plusā točkinieki var braukt jau pakaļ zelta ķēdēm jo pieprasījums pēc točkām palielināsies var jau noskatīt Bentliju

 4. Viss pareizi , lai tik alko un smirdīgām cīgām liek virsū cenas , tas cilvēks kurš būs loģisks, sapratīs ko darīt , atkarīgiem lohatroniem viss pie vienas vietas , kā vilks tos sūda dūmus plaušas kur no tabakas nav ne vēsts , tā vilks , un boņukus arī laks kā lakuši …….

 5. Tas nu gan būs smags trieciens padomju darbaļaudīm , kā arī feministēm , jo kārtīga feministe nav iedomājama bez kūpoša papirosa mutes kaktiņā.

  1. Pēc komentāra redzams, ka esi pie nabagajiem jau tagad, jo uzskati premjerministru par galveno cēloni

   Zini, visa Krievija turas uz tādiem muļķiem kā TU!

 6. Dēls prasa tēvam:
  Tēti, vai tas nozīmē, ka pēc 1.marta tu mazāk pīpēsi un dzersi?
  Tēvs dēlam atbild:
  Nē dēls, tas nozīmē, ka tu mazāk ēdīsi!

  Skumji, bet daudzās ģimenēs tas būs fakts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.