Nedēļas nogale Tukuma apkārtnē – ar viduslaiku elpu

Šajā – otrajā augusta – nedēļas nogalē jau tradicionāli galvenais notikums Tukuma pusē ir Viduslaiku svētku svinēšana Jaunpils pilī. Sestdien, 10. augustā, karstākajā kāzu laikā Jaunpils pils kungs ir nolēmis izprecināt savu cimperlīgo meitu.

Šajā – otrajā augusta – nedēļas nogalē jau tradicionāli galvenais notikums Tukuma pusē ir Viduslaiku svētku svinēšana Jaunpils pilī. Sestdien, 10. augustā, karstākajā kāzu laikā Jaunpils pils kungs ir nolēmis izprecināt savu cimperlīgo meitu. Precinieka godā Šinenburgas pilskungs no tālās Vāczemes. Par godu šim notikumam pilī valdīs prieks un līksme līdz vēlai nakts stundai! Jau no 14.00 darbosies amatnieku un zemnieku tirdziņš, bet no 15.00 pils pagalmā un apkārtnē būs dažnedažādas svētku izklaides un radošās darbnīcas. Piedalīsies senās kalpu dejas folkloras ansamblis «Putni», kungu dejas grupa «Calendula», «Rīgas cirka» mākslinieki, Pasaku nama ceļojošā leļļu teātra aktieru trupa ar izrādi «Zelta puteklīši», kā arī citi mākslinieki. Svētku ietvaros norisināsies arī turnīrs viduslaiku ieroču mākslā, kurā piedalīties varēs ikviens svētku apmeklētājs. 16.00 Pils Lielajā zālē karaliskās ģimenes mīla, naids un kaislības izrādē «Lauva ziemā», bet 18.00 plānota precinieku sagaidīšana pilī un meitas izdošana. Pilskunga lomā iejutīsies aktieris Jānis Jarāns un par muzikālo noformējumu gādās senās mūzikas ansamblis «Trakula». Vakara noslēgumā no 21.00 pils pagalmā norisināsies balle, kurā ar savu muzicēšanu ikvienu izklaidēs, iepriecinās un izdancinās muzikālā apvienība «Vēja runa».

Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils novads. Tālr.: 26101458.

Tāpat sestdien, 10 .augustā, visi aicināti arī uz dueta Sandra koncertu «Mīlēsim», kurš no 19.00 norisināsies Džūkstes Pasaku muzejā.

Adrese: Lancenieku skola, Džūkstes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 63154691, 26513314.

Tiem, kam patīk pasmieties, šo sestdien, 10. augustā, paredzēta īsti latviska Muzikāla komēdija «Bitīt rožu dārziņā». Tā būs skatāma un klausāma Tukumā, Durbes estrādē.

Adrese: Durbes estrāde, M.Parka iela, Tukums. Tālr.: 63124125.

Bet jau šo ceturtdien un piektdien, 8. un 9. augustā, 18.00 Tukumā vēl varat paspēt noskatīties «Cirka Allē» izrādes, ar kurām šajā nedēļā cirks viesojas Tukuma pilsētā. Jaunajā starptautiskajā programmā piedalīsies klauni, akrobāti, gaisa vingrotāji un dresēti dzīvnieki.

Cirka atrašanās vieta: Tukuma pilsētas parks, Lielā iela, Tukums. Vairāk informācijas pa tālr.: 20303918, 28801653.

Un vēl – patīkama ziņa dabas mīļiem. No šīs nedēļas nogales apmeklētājiem atkal tiek atvērta Lielā Ķemeru tīreļa laipa Ķemeru nacionālajā parkā. Ķemeru svētku ietvaros sestdien, 10. augustā, pie Lielā Ķemeru tīreļa laipas sākuma no 11.00 līdz 15.00 notiks dabas izglītības aktivitātes atjaunotās Lielās Ķemeru tīreļa laipas iepazīšanai.

Adrese: Tīreļi, Slampes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 67730078, 26424972.

Visi laipni aicināti! Uz Tukumu pēc smukuma!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.