breakingbad.wikia.com

Narkotiku lietotājiem būs ierobežotas iespējas iegūt autovadītāja apliecību

Personām, kuras lietojušas narkotiskās, psihotropās vai psihoaktīvās vielas, būs ierobežotas iespējas iegūt transportlīdzekļa vadītāja tiesības. To paredz Saeimas Tautsaimniecības, vides, agrārās un reģionālās politikas komisijas konceptuāli atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā.

Personām, kuras lietojušas narkotiskās, psihotropās vai psihoaktīvās vielas, būs ierobežotas iespējas iegūt transportlīdzekļa vadītāja tiesības. To paredz Saeimas Tautsaimniecības, vides, agrārās un reģionālās politikas komisijas trešdien, 28.maijā, konceptuāli atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā.

Ja tiks konstatēts, ka persona pēdējo trīs gadu laikā ir lietojusi narkotiskās, psihotropās vai jaunās psihoaktīvās vielas vai to izstrādājumus, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, tai varēs noteikt aizliegumu uz noteiktu laiku iegūt transportlīdzekļa vadītāja tiesības.

Tāpat ierobežotas iespējas iegūt transportlīdzekļa vadītāja tiesības būs personām, kuras sodītas par ceļu satiksmes pārkāpumiem un kurām atņemtas tiesības uz laiku ilgāk par pieciem gadiem, arī pēc soda termiņa beigām. Tiesa ņems vērā izdarītā nozieguma raksturu, personas iepriekš izdarītos pārkāpumus un personu raksturojošo informāciju.

Pašlaik normatīvie akti paredz iespēju ierobežot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības personām, ņemot vērā tikai personas veselību vai pārkāpumus, kas izdarīti alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Likumprojekta autori uzskata, ka tiesības vadīt transportlīdzekli jāierobežo arī personām, kuru uzvedība norāda uz lielu risku, ka tā var apdraudēt ceļu satiksmes drošību un citu ceļu satiksmes dalībnieku dzīvību un veselību.

Likumprojekta mērķis ir veicināt ceļu satiksmes drošību, kā arī mazināt aizliegto psihoaktīvo vielu lietošanu.

Par atbalstu likumprojektam balsoja četri deputāti, viens bija pret, divi ― atturējās un divi deputāti nebalsoja.

Satiksmes ministrijas, Tieslietu ministrijas un Saeimas Juridiskā biroja pārstāvji komisijas sēdē pauda, ka likumprojektam nepieciešami būtiski uzlabojumi.

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā trīs lasījumos vēl jāskata Saeimai.

Komentāri

  1. Pieņemsim, ka persona ir aizbraukusi ceļojumā uz Nīderlandi. Tur uzsmēķē marihuānu (kas tajā valstī ir legāla), tagad atbrauc uz Latviju un viņa asinīs konstatē nelielu daudzumu aktīvās vielas. Arī tādā gadījumā persona zaudē spēju iegūt vadītāja apliecību? 😀

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.