Nākamnedēļ – simboliska valstiskuma nedēļa

Ar aicinājumu stiprināt valstiskuma apziņu, patriotiskumu un lepnumu par savu valsti Valsts kanceleja rosina ikvienu iedzīvotāju valsts svētku nedēļā nēsāt pie apģērba piespraustu Latvijas karoga lentīti.

Ar aicinājumu stiprināt valstiskuma apziņu, patriotiskumu un lepnumu par savu valsti Valsts kanceleja rosina ikvienu iedzīvotāju valsts svētku nedēļā nēsāt pie apģērba piespraustu Latvijas karoga lentīti.

„Valsts svētku nedēļa no Lāčplēša dienas līdz Latvijas proklamēšanas dienai 18. novembrī ir īpašs laiks. Tās ir ne tikai svecīšu liesmiņas 11. novembra krastmalā, sarkanbaltsarkanais karogs un mūsu valsts dzimšanas diena, bet arī iespēja katram domās apstāties un pavērtēt, ar ko lepojamies, vai esam šīs zemes patrioti un ko mēs katrs varam dot Latvijai”, pārdomās dalās Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Valsts kanceleja simboliskajā valstiskuma nedēļā iecerējusi vairākus pasākumus patriotiskuma un valstiskuma apziņas stiprināšanai, izpratnes veidošanai un svētku sajūtu radīšanai.

Otrdien, 13. novembrī, 11:30 Ministru kabinetā tiks atklāta izstāde «Laiks un valdības lēmumi (1918.-1919. gads)», kas veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas 94. gadadienai. Izstāde veidota, lai iepazīstinātu sabiedrību ar Latvijas pagaidu valdības pirmajiem protokoliem. Tie atklās, kādi lēmumi tika pieņemti Latvijas pirmsākumos.

15. novembra vakarā 18:00 līdz ar gaismas festivāla «Staro Rīga» sākumu tiks atklāts arī Ministru kabineta ēkas izgaismošanas projekts «Cilvēka mūžs Latvijai». ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Mēs lepojamies ar Ziedoni, Stradiņu, brāļiem Kokariem, Kroderu un daudzām citām Latvijas izcilākajām personībām, kuras saņēmušas Ministru kabineta balvu. Šis gaismas un mūzikas projekts – improvizētas svinības – būs kā slavinājums viņu dzīvei un pašaizliedzīgajam darbam visas Latvijas labā.

Savukārt piektdienas, 16. novembra, pēcpusdienā 16:00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā izstāžu zālē notiks Ministru kabineta Balvas pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tiks godināti šā gada laureāti – dzejnieki Anda Līce un Knuts Skujenieks, skeletona treneris Dainis Dukurs, režisors Rolands Kalniņš un fizikas zinātņu doktors Linards Skuja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *