Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
Foto: dziedava.lv

Nākamnedēļ norisināsies Gaujas nacionālā parka 40 gadu jubilejai veltīti pasākumi

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 6. septembris 14:42

Šogad Latvijas lielākajam un vecākajam nacionālajam parkam aprit 40 gadu jubileja. 12. septembrī, ceturtdienā norisināsies Gaujas nacionālā parka (GNP) 40 gadu jubilejai veltīta konference «Cilvēks un daba – Gaujas nacionālā parka pamatvērtības».  Savukārt 14. septembrī, sestdienā no 14:00 līdz 22:00 Siguldā,  Gaujas senlejā pie Gūtmaņalas norisināsies Gaujas nacionālā parka jubilejas gada pasākums «Gaujas nacionālajam parkam – 40, sajūti, iepazīsti, izbaudi!».

Konferences laikā bijušie un esošie GNP darbinieki atskatīsies uz GNP dibināšanas laiku un pastāvēšanas vēsturi, kā arī ieskicēs nacionālā parka nākotnes attīstības virzienus. Konferences laikā norisināsies dažādu ar GNP saistītu cilvēku – prezentācijas par parka izveidošanas ideju un būtību, tā vietu pasaules kontekstā, kultūrvēsturisko mantojumu, ilgtspējīga tūrisma attīstīšanas iespējām parkā, sadarbības formām ar nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām u.c. veiksmīga dialoga ar sabiedrību nodrošināšanai.

Savukārt 14. septembrī, laikā no 14:00 līdz 18:00 teritorijā pie Gūtmaņalas norisināsies radošas un izglītojošas darbnīcas, kā arī būs skatāmas Gaujas nacionālā parka dabas ainavu video prezentācijas. Šajā laikā sadarbībā ar Gaujas nacionālā parka uzņēmējiem un amatniekiem norisināsies tirdziņš, piedāvājot vietējos amatniecības darinājumus. 19.00 sāksies pasākuma koncertprogramma ar grupas «Gūtmans» koncertu, smilšu mākslinieka E. Gaigalnieka četru dimensiju smilšu izrādi  par pasaules tapšanu «Alā smilšu cilvēks», A. Daņiļēviča deju studijas «Dzirnas» šamaniskajām dejām un «Auļu» ritmiem, kā arī ar Kaspara Tobja skaņu improvizācijām un dabas objektu izgaismošanas performanci.

Pasākuma laikā 18.30 no Siguldas dzelzceļa stacijas kursēs bezmaksas autobusi uz Gūtmaņalu, kā arī pēc pasākuma 22.00 būs iespēja bez maksas ar autobusu doties atpakaļ uz Siguldu. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas. Aicinām tajā piedalīties visus Gaujas nacionālā parka mīļotājus, vietējos iedzīvotājus, tūristus, bijušos un esošos darbiniekus, sadarbības partnerus un atbalstītājus.

Gaujas nacionālais parks dibināts 1973. gadā, lai saglabātu izcilas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, kā arī, lai attīstītu rekreācijas un tūrisma iespējas. Šo gadu laikā nacionālais parks ir kļuvis par populārāko tūrisma galamērķi Latvijā ārpus galvaspilsētas.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool