naa.mil.lv

Nacionālā aizsardzības akadēmija uzņems 80 kadetus; pretendentus aicina uz Atvērto durvju dienu

Šogad Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija uzņems 80 kadetus un pretendentus, kuru vēlas kļūt par Latvijas armijas virsniekiem, 10. maijā aicina uz Atvērto durvju dienu

Šogad Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija uzņems 80 kadetus un pretendentus, kuru vēlas kļūt par Latvijas armijas virsniekiem, 10. maijā aicina uz Atvērto durvju dienu, kurā ikviens interesents varēs iegūt informāciju par studiju iespējām akadēmijā.

Tā sāksies 11.00 ar akadēmijas rektora pulkveža Egila Leščinska uzrunu. Aizsardzības nozares pārstāvji informēs klātesošos par militārās karjeras un izglītības iespējām, studiju programmām akadēmijā.

Atvērto durvju dienā interesenti varēs aktīvi piedalīties un kadetu vadībā praktiski darboties speciāli sagatavotos apskates laukumos. Dažādas Nacionālo bruņoto spēku vienības demonstrēs ekipējumu, informēs par dienestu bruņotajos spēkos. Paredzēti vienību paraugdemonstrējumi, dienas izskaņā varēs baudīt pusdienas lauka virtuvē.

Gan pasākuma aktīvās daļas dalībnieki, gan tie, kas aktīvajā daļā piedalīties nevēlēsies, varēs pārrunāt interesējošos jautājumus par studijām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ar studiju programmu direktoriem.

Akadēmijas durvis Rīgā, Ezermalas ielā 8, topošajiem kadetiem būs atvērtas jau no 10:30.

2014./2015. studiju gadā Nacionālā aizsardzības akadēmija uzņems 80 kadetus.

Studiju programmā «Komandējošā sastāva virsnieks» akadēmija uzņems 25 kadetus ar jau iegūtu augstāko izglītību bakalaura līmenī, bet programmā „Virsnieka speciālista pamatkurss” nākamajā studiju gadā plānots uzņemt piecus augstskolu absolventus.

Savukārt trijās profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmās akadēmija uzņems 50 kadetus, no kuriem 10 kadeti militāro izglītību varēs iegūt programmā «Gaisa spēku militārā vadība». Programmā «Sauszemes spēku militārā vadība» uzņems 25 kadetus, bet programmā «Jūras spēku militārā vadība» – 15 kadetus.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā Latvijas augstākā militārā mācību iestāde, kuras uzdevums ir sagatavot profesionāli izglītotu komandējošo un militāro speciālistu sastāvu Latvijas valsts aizsardzības nozarei.

Studijas ir bez maksas, studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē, kadetiem maksā karavīra algu, uzturdevas kompensāciju, dzīvokļa īres kompensāciju, nodrošina karavīra sociālās garantijas, izmitināšanu dienesta viesnīcā, iespēju izmantot Sporta kluba kompleksu. Pēc akadēmijas absolvēšanas ir garantēta dienesta vieta Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

Plašāka informācija par Atvērto durvju dienas norisi būs pieejama Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas interneta vietnē www.naa.mil.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.