Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: sargs.lv

Militārās mācības «Namejs» – arī Tukuma apkaimē

Arī septembrī un oktobrī visā valstī turpinās augustā aizsāktā Latvijas Bruņoto spēku mācību cikla «Namejs 2020» aktīvā fāze. Tās ietvaros no 11. līdz 13. septembrim paaugstināta mācību aktivitāte būs Tukuma, Dobeles un Auces teritorijā.

Arī septembrī un oktobrī visā valstī turpinās augustā aizsāktā Latvijas Bruņoto spēku mācību cikla «Namejs 2020» aktīvā fāze. Tās ietvaros no 11. līdz 13. septembrim paaugstināta mācību aktivitāte būs Tukuma, Dobeles un Auces teritorijā.

Par to, kādas aktivitātes šo mācību laikā sagaidāmas konkrēti mūsu novados, pastāstīja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta majore Mairita Senkevicina: ”12. septembrī, aptuveni no 12.00 līdz 21.00, būs novērojama Zemessardzes 51. bataljona patruļa – Kurzemes zemessardzes brigāde trenēsies kopā ar Valts policijas pārstāvjiem. Mācību aktivitātes Tukuma apkaimē vairāk būs koncentrētas Tukuma lidlauka apkaimē. Citos piegulošos novados nekādas aktivitātes nav paredzētas. Lai gan varētu būt novērojama kāda tehnikas pārvietošanās, kā arī karavīri, zemessargi formastērpos ar ieročiem. Diennakts tumšajā laikā varētu būt novērojama arī kāda tehnikas pārvietošanās vai militāro gaisa kuģu pārlidojumi, jo militāro mācību cikls «Namejs» norisinās visā Latvijā, tai skaitā Kurzemes pusē, kur trenējas citas Bruņoto spēku vienības. Tādēļ aicinām cilvēkus nesatraukties. Tukuma pusē nevajadzētu rasties sarežģījumiem uz lielceļiem, bet, ja tomēr kāda kolona pārvietojas, tad aicinām autovadītājus ievērot noteikumus, būt saprotošiem, kolonnu neapdzīt, necensties iespraukties kolonnai pa vidu.”

Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls «Namejs 2020» no 15. augusta līdz 4. oktobrim norisinās visā Latvijā. Šo militāro mācību cikla uzdevumi ir: izvērtēt un pilnveidot Bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām,  Iekšlietu ministrijas struktūrām un pašvaldībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, kā arī pārbaudīt un pilnveidot gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras.

Kopā mācībās piedalīsies aptuveni 7000 dalībnieku. Viņu vidū Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīri, zemessargi, rezerves karavīri, tostarp Latvijas pilsoņi, kas apgūst rezervistu militārās apmācības kursu, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbinieki.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

 

Mācību laikā ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību sociālo tīklu profilos.

Informatīvais tālrunis iedzīvotājiem: + 371 28637064.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.