Mediķu ieteikumi maratona skrējējiem

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi visus sportistus un skriešanas entuziastus, kas svētdien, 19. maijā, piedalīsies «Tet Rīgas maratonā», aicina nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi visus sportistus un skriešanas entuziastus, kas svētdien, 19. maijā, piedalīsies «Tet Rīgas maratonā», aicina nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai.

Tā kā brīvdienas solās būt krietni siltākas nekā šobrīd ierasts, jāatceras, ka fiziska slodze karstā laikā paaugstina veselības riskus – var saasināties hroniskā kaite, par sevi atgādināt nesenā slimošana vai, pietiekami nepadzeroties ūdeni un organismam zaudējot šķidrumu, sākties ķermeņa pārkaršana. Tāpēc ikvienam jāparūpējas, lai skrējiens būtu veselībai saudzīgs un drošs.

NMPD mediķi atgādina par svarīgāko:

–  Ja Tev pēdējā laikā bijusi kāda saslimšana vai trauma, rūpīgi pārdomā dalību skrējienā. Iespējams, organisms vēl nav atguvies, tāpēc par gatavību skriet vēlams konsultēties ar savu ārstu.

–  Vismaz  pāris dienas pirms skrējiena parūpējies par mierīgāku režīmu, labu miegu un atpūtu. Ja skriesi pēc nakts ballītes un nesagatavojies, riskē maratona noslēgumu pavadīt slimnīcā!

– Skrējiena rītā izpildi ātru veselības testu – vai nav paaugstināta ķermeņa temperatūra, saaukstēšanās simptomu, vai nejūti nogurumu, vai naktī esi pietiekami izgulējies, vai esi uzņēmis pietiekami šķidruma un lietojis pareizu uzturu, vai kas nesāp?

– Pirms starta aizpildi drošības anketu, kas atrodas starta numuram otrā pusē. Anketā norādītā informācija būtiski atvieglos mediķu darbu, ja Tev būs nepieciešama palīdzība.

– Skrējiena laikā novērtē savus spēkus atbildīgi. Izvēlies savai gatavībai atbilstošu skriešanas tempu – ja nepieciešams, skrien lēnāk vai pārej uz soļošanu, iešanu. Ņem vērā – karstā laikā arī daudz vairāk jādzer ūdens!

– Ja skrējiena laikā tomēr nejūties labi, nemēģini “par katru cenu” sasniegt finišu. Ieklausies savās sajūtās un laikus ej malā, lai atveldzētos un atpūstos.

– Ja trasē jūti diskomfortu (parādās nespēks, vājums, galvas reibšana, redzes miglošanās, līdzsvara traucējumi, galvassāpes, spiedoša sajūtu krūtīs, elpas trūkums), nekavējoties pārtrauc skriet un vērsies pie mediķiem! Aicinām ieklausīties arī trases malā esošajos veselības uzraugos, ja tie Tev iesaka pārtraukt skriešanu.

 

Komentāri

 1. neskriet vispār šo distanci! Kas gan var būt vēl stulbāk,kā bojāt savu mugurkaulu un citas locītavas skrienot pa asfaltu un bruģi? Rīt,kad būs karstāks un vēl sutīgāks un lielāks gaisa spiediens…

 2. Jā! Vispareizāk ir neiet nekur, nedarīt noko! Var tikai izgāzties dīvānā ar aliņu un čipsiem un kritizēt visu un visus.
  Un stulbeņi lai uzvelk labus apavus, lieto daudz ūdeni, uzsmērē aizsargkremu, un, dodas skriet kopā ar citiem stulbeņiem

 3. Brisele teica:
  2019. gada 19. maijs 08:53
  Svētku nagla būšot Ušakova maratona skrējiens.
  Sarkasms nevietā-čalis vismaz ko darīja,atšķirībā no viņa tagadējiem oponentiem-ķirša,pūces,kas tik pie mammas putras šķīvja dirnējyši

 4. Aizstāvot ušākovu Tu aizstāvi krievu, kurš balsoja par RU kā otru valsts valodu, krievu, kurš ir vadījis Rīgu slikti, nemākulīgi, diletantiski, krievu, kura paspārnē tikuši izsaimniekoti miljoni arī Tavas naudas, krievu, kurš neko nav darījis, lai mazinātu latviešu vs krievu mūžīgo pretstatu, krievu, kurš…. sarakstu varam turpināt diezgan garu un nav nozīmes, ka “čalis vismaz ko darīja”… pat to viņš neizdarīja. Nav ko tādus aizstāvēt. Nulle ar biezu kontu viņš ir.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.