Marta beigās skatīs krimināllietu par izvairīšanos nodokļos maksāt vairāk nekā pusmiljonu latu

Rīgas apgabaltiesa 26.martā skatīs krimināllietu, kurā par vairāk nekā pusmiljona latu zaudējumu radīšanu valstij, nemaksājot nodokļus, apsūdzēts Igors Amosejevs.

Rīgas apgabaltiesa 26.martā skatīs krimināllietu, kurā par vairāk nekā pusmiljona latu zaudējumu radīšanu valstij, nemaksājot nodokļus, apsūdzēts Igors Amosejevs.

Iepriekš tiesas sēde krimināllietā bija nozīmēta jau februāra sākumā, taču advokāts tiesai lūdza ilgāku laiku, lai varētu iepazīties ar lietas materiāliem.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas preses sekretāre Evita Naglinska, Amosejevs apsūdzēts pēc Krimināllikuma (KL) 218.panta 2.daļas par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti liela apmēra zaudējumi valstij vai pašvaldībai. Par šādiem nodarījumiem tiesa apsūdzēto var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar piespiedu darbu vai ar naudassodu līdz 120 minimālajām mēnešalgām (19 200 latiem). Vienlaikus par vainīgu atzītajai personai tiesa var piemērot mantas konfiskāciju un atņemt tiesības veikt uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

Tāpat Amosejevs apsūdzēts pēc KL 195.panta 3.daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai grupā, par ko tiesa viņam var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu.

Kā liecina prokuratūras uzrādītā apsūdzība, laika posmā no 2005.gada 8.septembra līdz 2006.gada 30.jūnijam, būdams atbildīgs par SIA "Agro Teks" nodokļu nomaksu, Amosejevs apzināti slēpa uzņēmuma ienākumus un apzināti uzrādīja nepatiesu informāciju Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pievienotās vērtības nodokļu (PVN) deklarācijās.

Prokuratūra apgalvo, ka Amosejevs samazinājis ar nodokli apliekamo objektu vērtību, tādējādi izvairoties iemaksāt valsts budžetā PVN 528 218 latu apmērā un nodarot ievērojamus mantiskus zaudējumus valstij. Tāpat Amosejevs noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus atkārtoti legalizējis lielā apmērā, teikts apsūdzībā.

Cietušās puses – valsts – intereses tiesā pārstāv VID Rīgas reģionālā iestāde.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.