LU Botāniskajā dārzā var apskatīt jaunos tauriņus

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā 1. septembrī sāksies Dienvidamerikas dienas, kad ikviens interesents aicināts apskatīt vairāk nekā 500 tikko izšķīlušos un vēl tikai dzimstošos krāšņus tauriņus.

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā 1. septembrī sāksies Dienvidamerikas dienas, kad ikviens interesents aicināts apskatīt vairāk nekā 500 tikko izšķīlušos un vēl tikai dzimstošos krāšņus tauriņus.

Paredzams, ka LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā šajā nedēļas nogalē dzims krāšņi tauriņi – iegādātas 500 kūniņas, no kurām izšķilsies vairāk nekā 20 sugu tauriņi, no kurām divu trešdaļu dabiskā mājvieta ir Dienvidamerika. Kā pastāstīja Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska, Dienvidamerikas dienu laikā varēs apskatīt gan zilos morfīdus, gan monarhu tauriņus, kuri ir īpaši ar to, ka dabā trīs paaudžu laikā pārlido Ziemeļamerikas kontinentu, bet trešās paaudzes tauriņi dzīvo ilgāk un atgriežas savā mājvietā – Meksikā, kā arī daudzus citus lidoņus. Jau izšķīlušies arī draudzīgie pūčtauriņi, kas nesteidzīgiem apmeklētājiem labprāt nolaižoties uz pleca vai rokas un ļaujas fotografēties.

Dabā tauriņi dzīvo baros un mitinās klajās, saulainās laucēs. Tie pārtiek no ziedu nektāra un gatavu augļu sulas. Lielāko tauriņu spārnu atvērums ir salīdzināms ar divām lielām plaukstām. Interesanti, ka, ne tikai tauriņi ir dažādas krāsas un lieluma, bet arī to kūniņas, daža līdzinās pat dārgakmeņiem. Caur Tropu tauriņu mājas inkubatora logu var vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās norisi.

Tropu tauriņu mājā apskatāmi arī Dienvidamerikas augi – īpašs retums ir pašlaik redzamie monstēras augļi. Baseinā redzamas arī eksotiskas zivis, bet kokos lidinās papagaiļi, radot īstu tropu noskaņu.

Pašlaik LU Botāniskajā dārzā sācies arī dāliju ziedēšanas laiks, tāpēc ikviens aicināts pirms mācību gada sākuma izbaudīt šo skolnieku puķu krāšņumu.

Atgādinām, ka LU Botāniskajā dārzā uzsākti arī vērienīgi remontdarbi, lai atjaunotu rododendru, ziemciešu un paparžu kolekcijas, no jauna izveidotu Latvijas savvaļas augu kolekciju, alpināriju un labiekārtotu dīķi dārza centrālajā daļā. Šie darbi notiek ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. No aprīļa līdz septembrim apmeklētājiem atvērts no 9.00 līdz 19.00. Ieeja bez maksas: diviem klasi pavadošajam skolotājiem, pirmsskolas vecuma bērniem, LU studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem, bērniem bāreņiem, daudzbērnu ģimenēm un politiski represētajām personām. Ieeja Tropu tauriņu mājā bez maksas: diviem klasi pavadošajam skolotājiem, bērniem-invalīdiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.