Losandželosa aizliedz rasistisko vārdu “nigers”

Losandželosas pilsētas padome piektdien nobalsoja par rasistiskā vārda "nigers" aizliegšanu jebkādā kontekstā.

Losandželosas pilsētas padome piektdien nobalsoja par rasistiskā vārda "nigers" aizliegšanu jebkādā kontekstā.

Pilsētas padomes locekļi par aizliegumu debatēja aptuveni pusstundu, pēc tam vienbalsīgi pieņemot rezolūciju, paužot cerības, ka šis simboliskais solis palīdzēs izskaust šī vārda lietošanu.

Kā teikts rezolūcijā, "nigers" nozīmē " slinku personu bez pašapziņas vai cieņas pret ģimeni. Personu, kas ir ignoranta, dumja, lēna, nerunā pienācīgi angliski un kam ir bērnišķīgas īpašības".

Līdzīgs aizliegums jau ir spēkā Ņujorkā.

ASV lolotās konstitucionālās runas brīvības tiesības nozīmē, ka neviena persona, lietojot šādu rasistisku izteicienu, nevar tikt saukta pie kriminālatbildības.

Losandželosas aizliegums ieviests atbildē uz virkni skandālus izraisījušu atgadījumu, kas pielietoti rasistiski izteikumi,

Amerikāņu aktieris Maikls Ričardss izpelnījās asi kritiku par vārda "nigers" izteikšanu komēdiju šovā kādā Losandželosas naktsklubā. Savukārt radiodīdžejs Dons Aimuss zaudēja darbu radiostacijā pēc tam, kad Ratgersa universitātes basketbola komandu, kas lielākoties sastāv no melnādainām sportistēm, nosauca par "švamgalvu padauzām" ("nappy-headed hos").

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.