Lieldienu gaidīšana un sagaidīšana Tukumā

19. aprīlī – Lielajā piektdienā – Tukuma katoļu draudze un Tukuma babtistu draudze aicināja ikvienu piebiedroties Krusta gājienā, lai ar lūgšanām pieminētu Jēzu Kristu viņa moku ceļā.

19. aprīlī – Lielajā piektdienā – Tukuma katoļu draudze un Tukuma babtistu draudze aicināja ikvienu piebiedroties Krusta gājienā, lai ar lūgšanām pieminētu Jēzu Kristu viņa moku ceļā. Krusta ceļu abas draudzes organizē jau vairākus gadus, tikai šogad tā maršruts bija atšķirīgs – sācies pie Svētā Stefana Tukuma Romas katoļu baznīcas, tas turpinājās Z. A. Meierovica skvērā pie pieminekļa, pēc tam Brīvības laukumā, tālāk Pils, Pasta, Talsu, Lielajā un citās ielās.

Savukārt Lieldienās Tukumā, Brīvības laukumā, ikvienam bija iespējams darboties radoši un pārtapt, piemēram, garausī zaķī, ko piedāvāja «Dabas mājas» aktīvisti, savukārt keramiķe Madara Atiķe aicināja izjust mālu, veidojot no tā dažādas figūras, savukārt biedrības «Ligzda» jaunieši piedāvāja apgūt visdažādākos roku darbus.  Lai arī ik pēc mirkļa uzpūta vējš, kā novērojām, radošu darbošanos daudzi mazie un lielie uzskatīja par labāku nodarbi, nekā mājās sēdēšanu.

Tikmēr visi tie, kas saklausīja no Harmonijas ielas plūstošās mūzikas skaņas, devās lejup uz katoļu draudzes dievnamu, kur pēc Lieldienu dievkalpojuma draudze ikvienu aicināja uz saviesīgo daļu baznīcas pagalmā. Tur varēja cienāties ar tēju, kafiju un kārumiem, kā arī klausīties Vladimira un draugu koncertu. Citi interesenti izmantoja prāvesta Aleksandra Stepanova aicinājumu un apskatīja baznīcu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.