Liena Trēde

Vairums iedzīvotāju ir pret smēķēšanu uz balkoniem

Latvijas Republikas Veselības ministrija Ministru kabinetā tuvākajā laikā rosinās likuma grozījumus par smēķēšanas ierobežojumiem. Tiek plānots pilnīgi vai daļēji aizliegt smēķēšanu arī uz daudzdzīvokļu ēku balkoniem.

Latvijas Republikas Veselības ministrija Ministru kabinetā tuvākajā laikā rosinās likuma grozījumus par smēķēšanas ierobežojumiem. Tiek plānots pilnīgi vai daļēji aizliegt smēķēšanu arī uz daudzdzīvokļu ēku balkoniem. Vairāk nekā puse (55%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta Veselības ministrijas ieceri par smēķēšanas ierobežošanu noteiktās vietās (36% – pilnībā atbalsta; 19% – drīzāk atbalsta). To atklāj pētījumu aģentūras «TNS» sadarbībā ar telekompāniju «LNT», raidījumu «900 sekundes» oktobrī veiktais pētījums.

Pretējās domās ir 40% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri neatbalsta  ieceri par smēķēšanas ierobežošanu arī uz daudzdzīvokļu ēku balkoniem (20% – pilnībā neatbalsta; 20% – drīzāk neatbalsta).

5% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica laikā no 2012. gada 23. līdz 25. oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Komentāri

 1. Jā, 850 ekonomiski aktīvie iedzīvotāji (no apmēram miljona ekonomiski aktīvajiem) skaidri parāda visu Latvijas iedzīvotāju vispārējo attieksmi… Te nav runas par to, cik kaitīgi vai nekaitīgi ir smēķēt uz balkona. Te ir runa par to, cik objektīvas ir šādas aptaujas. Vismaz 10 000 cilvēku būtu aptaujājuši, lai kaut 1% no visiem sanāk!

 2. pareiza doma – kapēc man uz sava bakona jāosta kaimiņa pīpēšana un piedevām vēl regulāra spļaušana un atkrēpošanās….
  Zālāji pie balkoniem arī paliks tīrāki(paskatietie pavasarī kad sniegs nokūst kas tur benčiku piemests)

 3. Ja esmu iegādājusies savu dzīvokli, par savu naudu, tad kāpēc es uz tā balkona nevaru pīpēt. Mans īpašums, mana veselība – gribu un pīpēju. kas tad būs tālāk? nevarēšu arī savā privātās mājas teritorijās smēķēt?
  par īpašumu nodokļus maksājam vienādi – kā smēķētāji, tā nesmēķētāji, tad kāpēc privilēģijas atšķiras. neviens neliek tam nesmēķētājam iet uz balkonu tieši tad, kad kaimiņš pīpē. Respektēsim viens otru, bet neierobežosim viens otra brīvību. Mana brīvība iziet uz savu privāto balkonu un smēķēt, ja es to vēlos.
  un kas tad to kontrolēs? Kaimiņi policiju sauks, vai policija pie mājas vaktēs?
  smieklīgi. Viena cilvēku grupas daļa tiek ignorēta, un otra tiek celta debesīs.

 4. tak lai ar savaam aptaujaam vinji iet kopaa arvisaam 100 dolbanajaam kaapost galvaam uz podu.
  un ko tu man izdariisi? nu ko,pasakiet?

 5. es tikai pret,pa vasaru logs vaļā un vecais krabis uz sava balkona pīpē un dūmi nāk istabā,kapēc man būtu jāosta

 6. Jajau pašvaldību policija nevar noķert suņu kakinātājus, kā viņi noķers balkonu smēķētājus?
  Liks kaimiņiem fotografēt un piestādīt viņiem foto, tāpat kā nevainīgos saimniekus ar sunīšiem.
  Un ko darīsim, ja kaimiņš smēķēs tualetē un dūmi pa ventilāciju nāks manā dzīvoklī? Tad jau labāk, lai pīpē uz balkona!

 7. nu ko seit teikt bananu republika lai tie nabadzini nepipetaji noperk sev privatas majas

 8. Jā, atbalstu! bet tad logus vispār nedrīkstētu atvērt! Jo kam man ostīt kaimiņa piedegušo putras smaku!?
  otrs variants vai atverot logu, balkona durvis es smēķēt varu? jo es tak nestāvu uz balkona, kur ir tā robeža kur varu , kur ne, vai smēķēt tikai aiz nolaistām žalūzijām, aizvērtiem aizskariem?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *