Attēlam ir ilustratīva nozīme

Lielākā aktualitāte – problēmas ar kurināmo

3. janvārī Tukuma novada pašvaldībā norisinājās ikpirmdienas preses konference, kurā lielākā aktualitāte, kā atzina pašvaldības vadītājs Gundars Važa, ir jautājums par šķeldas piegādēm un cenām.

Uzņēmēji atsakās no līgumiem

“Tas, ka šķeldas cena ostā ir tik ļoti pieaugusi, sasniedzot 30 eiro par kubikmetru, nozīmē to, ka uzņēmēji vairs nevēlas turpināt noslēgtos līgumus. Tā mums ir negaidīta situācija, bet diemžēl, lai kā arī cerējām, ka siltuma ražotāji spēs ar to tikt galā, redzam, ka tas tā nenotiek, tāpēc nevaram ar šo situāciju nerēķināties. Jo īpaši tāpēc, ka, piemēram, Kandavā šķeldas piegādātājs ir atteicies turpināt līguma saistības un nodrošināt kurināmo – par šo jautājumu runāsim otrdien, 4. janvārī. Taču arī SIA «Tukuma siltums» ir informējis, ka par esošo cenu 11,20 eiro par kubikmetru piegādātājs nav gatavs turpināt solītās piegādes, tāpēc šis jautājums būs jārisina.” G. Važa informēja, ka pamatīgi pieaugusi arī propāna gāzes cena, kas arī būtiski ietekmēs rēķinus un tā kā vairākās vietās apkuri nodrošina ar propāna gāzi, izmaksas pieaugs gan iedzīvotājiem, gan iestādēm, kas izmanto gāzes apkuri, savukārt par dabas gāzes izmaksām viņam pagaidām neesot informācijas, taču visdrīzāk arī šie rēķini būs pieauguši. Viņš solīja, ka otrdien par situāciju ar apkures jautājumiem novadā būs vairāk informācijas.

Pēc preses konferences sazinājāmies ar SIA «Tukuma siltums» valdes locekli Gundaru Kūlu, kurš skaidroja, ka situācija, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu ir mainījusies, un šķeldas piegādātājs vēlas, lai par kurināmo tiktu maksāts nu jau 15 eiro par m³, jo ne visu tas ražo pats – daļu arī iepērk, un šī iepirkuma cena ir pieaugusi. Vaicāts, vai ir kādi uzkrājumi un cik vēl šķeldas līdz sezonas beigām būtu nepieciešams. G. Kūla skaidroja, ka līdz sezonas beigām vēl būtu nepieciešami kādi 25 000 līdz 30 000 m³ šķeldas, šobrīd uzkrājumā ir ap 1000 m³ Slampē, 3000 m³ centrālajā katlu mājā un ap 1000 m³ – Sēmē, savukārt Pūrē, kur patlaban kurina ar malku, varētu ar to pietikt līdz sezonas beigām. Vēl vaicājām, vai nav plānots samazināt apkures jaudas, lai taupītu kurināmo, G. Kūla skaidroja, ka šobrīd par šādu risinājumu uzņēmums vēl nav lēmis, taču, iespējams, varot pienākt arī šāds brīdis.

 

Komentāri

 1. Labrīt, kārtējais pierādījums, ka līgumi tiek slēgti piegādātāju interesēs!

 2. Vai kādreiz tiks nodrošināti Tukuma novada iedzīvotāju interesēm atbilstoši līgumi?

 3. Nu tumsoņas,kāds sakars ar kaut kadu mantojumu vai līgumiem tut.ja visā valsti katastrofala trūkst šī kurināmā,jo lielaka daļa iet uz eksportu tut.palasiet tak kokmateriālu tut.tirgus ziņas !!!

 4. Principā tie, kuriem siltumu nodrošina ar šķeldu, ir labākā situācijā. Un, protams, ja šis kurināmais vēl pirms cenu celšanas elektrībai un gāzei nav sagādāts līdz apkures sezonas beigām, tad TAGAD arī šķeldas ražotāji un piegādātāji taču dzīvo tajos pašos sadārdzinājuma apstākļos un šobrīd nevar pasūtītājiem krājumus papildināt par vecajām cenām. Un, ja ir ar mieru 11.20 EUR vietā prasīt tikai nedaudz dārgāk – 15.00 EUR par m3, tad vajag priecāties un sapirkt par šo cenu, cik tik var.
  Un, ja reiz no Baltkrievijas šķelda neienāks, bet Latvija savu sūta uz Skandināviju, tad šo faktu vajadzētu mainīt pašu labā. Un vispār – valdībai vajadzētu sākt bremzēt lielo lietaskoku izciršanu un veicināt šī biznesa pārstāvjus pāriet uz šķeldas ražošanu, lielos kokus atstājot mierā. Cirsmu – klajumu – var uztaisīt pāris dienu laikā, bet jauns līdzvērtīgs mežs izaug ļoti daudzās desmitgadēs… simt gados… Un nu jau ir cirsts un cirsts, un cirsts, un bez kādas pievienotās vērtības izvests un pārdots. Vārda tiešā nozīmē – zāģēts zars, uz kura paši sēžam…

 5. Izskatās, ka kārtējo reizi Tukuma domes juristu vadība ir “strādājusi” kāda interesēs 🙂 nez cik ilgi jaunā vadība to pieļaus un kad beidzot hidrai tiks nocirsta galva?

 6. Kurš diez ir tas piegādātājs, ar tādu principa pēc neslēgt līgumus vairs, lai nodarbojas ar ko citu, cerams, ka uzņēmējs izpildīs soda sankcijas!? 40% sadārdzinājums nav maz un tas jau bija skaidrs pirms apkures sezonas, ka sadārdzinājums būs, kapēc tad nekas netika darīts??? Nolaidība!!!

  1. Vēl viens tumsoņa , tak palūkojiet kādreiz ārpus Tukuma bedres arī kk citur, piemēram Rīgā visi līguma tika lauzti, nu rezultātā iepērk par 20,-eur !!!!
   Tukumniekiem cepuri nost ,malači tik ilgus gadus “noturēt “vienu tarifu ir pamatīgs darbs !
   tagad nu neko darīt , jāsaka “lielajiem valsts”darboņiem paldies par elektrības augumu, līdz ar to arī viss cits aizies tikai uz augšu 🙁

 7. Domes juristi nepērk šķeldu Tukuma siltuma vajadzībām un šī uzņēmuma līgumus neredz.
  100% Tukuma siltuma valdes locekļa atbildība.

   1. Siltummezgli ir uzlikti,tikai kāda jēga no viņiem?Katrā mājā ievērojami atšķiras apkures maksa par 1 kv.m. Tā nedrīkstētu būt!!!Lūdzu paskaidrojiet,ja tik gudrs!

 8. Nu nevari izpildīt līguma saistības maksā soda naudiņas. Bankas tak ar tā dara. Kāpēc būtu kādam jādod atlaide

  1. Tā arī ir būvniecībā,līgumu noslēdzi un viss,viņam taču ir derīguma termiņš,ja lauz,tad maksā līgumsodu,kurš nav mazs. Rīgas lielajos objektos daudzi būvnieki ir ierāvuši zarā dēļ metāla un koka materiālu cenām.

 9. Vajag pabraukāt par Tukuma novadu un paskatīties kā krūmiem aizaugušie lauki it sevišķi to īpašniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *